Americká špička v naší nabídce: ROOKIE, REFLECTOR a MIDNIGHT | Inplem

Americká špička v naší nabídce: ROOKIE, REFLECTOR a MIDNIGHT

Menu

Galerie

Rádi bychom Vám zde představili naše žhavé novinky také od firmy WW Sires, která na světovém trhu zastupuje dnes nejúspěšnější firmu v USA Select Sires, a dále pak Accelerated Genetics.

Do-Rene-Rookie-9652, dcera býka Rookie

V současné TOP100 USA je více než polovina býků v majetku Slect Sires. Vzhledem k obrovskému množství z nově prověřených býků od této firmy bylo radost vybírat z těch opravdu TOP býků, abychom je mohli nabídnout i chovatelům u nás. Samozřejmě není možné zařadit do nabídky všechny novinky, ale snažili jsme se vybrat opravdu to nejlepší, co přinese českým chovatelům do jejich stád největší pokrok a profit.

DE-SU ROOKIE

První z této trojce s nejvyšším postavením v TOP USA je býk DE-SU ROOKIE 11057 – ET (BOOKEM x BRONCO x SHOTLE). Rookie se narodil v roce 2011 na farmě DE-SU, která je  nejúspěšnější farmou současnosti v produkci plemenných býků. V současné americké „topce“ šest ze třiceti nejlepších býků pochází právě z farmy De-Su – jde kromě Rookieho o býky Nominee (Semex), Topsy (ABS), DaVinci (SSI), Garza (SSI), Gilcrest (Alta). Rookie měl první genomické prověření v roce 2013 a to na dnešní dobu pouhých 2331, ale již krátce pro nástupu prvních dcer se vyhoupl přes 2500 TPI a jeho současné TPI je 2574 a obsadil šesté místo v aktuální „topce“.  Od Rookieho dcer očekáváme vysokou produkci mléka a mléčných složek, nízký počet somatických buněk a vyrovnané znaky exteriéru.

S-S-I MOGUL REFLECTOR

Druhý býk z této trojce je S-S-I MOGUL REFLECTOR (MOGUL x SUPER x RAMOS). Reflector  je další z býků v TOP 10 USA. S-S-I předpona před jeho jménem je známka programu šlechtění, kdy Select Sires vlastní matky býků které reálně fungují na jednotlivých farmách v majetku farmářů a Select Sires vlastní pouze jednotlivá zvířata se kterými dále pracuje ve svém šlechtitelském programu. Dcery Reflectora jsou  dlouhověké krávy pevné konstituce, plodností a skvělým exteriérem.

Matka býka Reflector Clear-Echo Super 2262-ET VG 87

S-S-I EPIC MIDNIGHT

Poslední do trojice je S-S-I EPIC MIDNIGHT (EPIC x SOCRATES x OMAN). Matkou býka Midnight je veleúspěšná kráva ROYLANE SOCRA MIRA 1706 – ET EX91, která má celkem čtyři syny v TOP 100 USA, S-S-I SNOWMAN MAYFLOVER – ET  TPI 2609, S-S-I EPIC MIDNIGHT – ET TPI 2525, S-S-I MOGUL MANDALAY – ET TPI 2455, S-S-I COBRA MCLOVIN – ET TPI 2372. Dalo by se říci, vynikající matka býků v jakékoliv kombinaci. Z této silné rodiny nabízíme jejího syna Midnight. Midnight je velice komplexní býk a výrazný zlepšovatel ve všech v dnešní době důležitých znacích, má pozitivní tuk i bílkovinu, produkci mléka, dlouhověkost, počty somatických buněk, upnutí vemene, nabízí pevnou konstituci, snadné telení a FE. Všechny tyto znaky výrazně zlepšuje a věřím, že i našim chovatelům jeho dcery přinesou profit z jejich stád.

Roylane Socra Mira 1760-ET, matka býka Midnight

Ing. Jan Macháček


Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Čerstvě ostříhané Romanovky. září 2015

            TOPlist