CASTELBOSCO INSEME JUDO - podruhé | Inplem

CASTELBOSCO INSEME JUDO - podruhé

Menu

Galerie

Ano, kdo sleduje naše stránky, již delší dobu, tak si vzpomene, že jsme o tomto býkovi psali již v roce 2014 (naleznete zde). Tehdy jsme ho již nabízeli jako nadějného „genomáka“ do testace. Dnes se ukázalo, že náš „čuch“ byl opět velmi dobrý!  Vzhledem k tomu, že byl v době testace využíván hojně, tak do žebříčku prověřených býků vtrhl hned s 271 hodnocenými dcerami a s vysokou spolehlivostí nejen potvrdil své charakteristiky z genomického hodnocení, ale v lecčems je i předběhl.

Dcera býka Judo: IT020990921079 All Ven Judo Jennifer GP83

Při rozboru rodokmenu bych se převážně opakoval, tak jen dvě nové zajímavosti:

- jeho matka Castelborso Shottle Florina EX92je stále naživu a dosáhla již celoživotní užitkovosti přes 100 000 kg mléka;

- jeho otec Iota je taktéž živ a již vyprodukoval více než 1 200 000 inseminačních dávek, které byly i prodány.

Judo je velmi komplexní býk, který produkuje užitkové dcery, které produkují mléko s vysokým obsahem tuku a bílkovin. Exteriér je bezchybný, s výtečnými končetinami a vemeny. Dokonce mají dcery i delší struky. Také fitness dcer je úžasné – především pro jejich dlouhověkost, plodnost (DPR + 4,0!) a spouštění mléka. Zkrátka dcery Juda jsou krásné veliké krávy s vysokým výkonem a úžasným zdravím.

Když jsem do vyhledávače zadal „Judo“, vyskočilo mi mnoho odkazů na Lukáše Krpálka a uvědomil jsem si, že je to trefné a paralela výkonnosti, zdraví a exteriéru je na místě. Tak tedy fanděme našeu nejlepšímu sportovci a využijme sperma našeho Juda pro budoucí úspěch našich krav.

CASTELBOSCO INSEME JUDO EX91

Ing. Petr Zajíček


Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Pan Brázda se svou Fávou. září 15

            TOPlist