CREMONA 2015 | Inplem

CREMONA 2015

Menu

Galerie

Cremona 20155.NÁRODNÍ VÝSTAVA JERSEYEK
„ITÁLIE-CREMONA 2015“

   V Itálii jsou jerseyky registrovány v plemenné knize společností ANAFI, jejíž hlavní náplní je vedení plemenné knihy holštýnek. Také z tohoto důvodu je národní výstava pořádána spolu s holštýnskou „národkou“, tedy v Cremoně, vždy poslední víkend v říjnu.

 

   Na úrovni a početnosti předvedených zvířat je patrné, že popularita jerseyek v Itálii roste. Mají zde sice málo stájí, kde chovají výlučně toto plemeno, je ale velmi populární mít určité procento malých, ale sebevědomých jerseyek mezi holštýnkami. Tento trend jsem poslední dobou zaznamenal také například v Kanadě, Španělsku a v neposlední řadě i u nás.

   Hodnocení 36 plemenic se s grácií ujal Marco Ladina, který má již řadu mezinárodních zkušeností a například již hodnotil jerseyky na Royal Winter Fair, v kanadském Torontu.

Cremona 2015 Cremona 2015

   Podle rodokmenů předváděných krav je patrné, že italští chovatelé, podobně jako čeští, vhodně mísí zámořské genetické zdroje s těmi dánskými. A tak jsme zde mohli vidět dcery po nám známých býcích VERNON, LEGACY, LEGAL, DJ ZUMA, DJ LIX…

Cremona 2015

 

   Celkovou vítězkou se stala elegantní čtyřletá kráva ELLE TEODORICO WIRE, která jako prvotelka dokázala nadojit přes 6600kg mléka s krásným proteinem 4,5%.

Cremona 2015

   Na závěr proběhla ještě soutěž chovatelských skupin. Každý chovatel předvedl tři své nejlepší plemenice. Zde zvítězila farma FERRARINI S.P.S. z REGGIO EMILIA, která předvedla opravdu vyrovnaná zvířata.

   Výstava byla orámovaná velmi pěknou diváckou kulisou a emoce v předvadišti, i v hledišti, si nijak nezadaly s holštýnským šampionátem.

   Nezbývá, nežli věřit, že se i v ČR najde po své premiéře dostatek nadšenců pro pokrčování výstavní tradice.

Petr Zajíček

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Brown Swisska Jaruna (Prohuvo)

            TOPlist