DAIRY SHOW 2016 | Inplem

DAIRY SHOW 2016

Menu

Galerie

DAIRY SHOW 2016

VERONA 

Verona 2016

Jeden z vrcholů holštýnských chovatelských akcí se letos uskutečnil ve Veroně 5. února jako
„15. Evropská otevřená výstava holštýnů“.

Mezinárodní charakter daly výstavě velmi silné kolekce zvířat ze Španělska, Rakouska, Belgie a Lucemburska. Nemalou měrou k vážnosti akce přispěl i juge, který nebyl nikdo jiný nežli respektovaný pan Pat Conroy z USA, který již rozhodoval na takových akcích, jako je WDE v Madisonu či Swissexpo v Lausanne.

V jednotlivých kategoriích nás upoutala zvířata po otcích, které jsme používali. V jalovicích to byly především výtečné dcery po Sparklingovi, Mascalesem, Golden Dreamsovi, Doormanovi, MCCutchenovi, Armanim, Atwoodovi a stále ještě i po Goldwynovi.

V kategoriích krav to byly fantastické dcery po: Goldsunovi, Artesovi, Brawlerovi, Windbrookovi, Atwoodovi, Numero Unovi, Feverovi.

Boje ve skupinách byly zajímavé a asi nejvíce nás zaujala skupina 5ti letých krav, kde do ringu přišla dvojnásobná Cremonská vítězka GOLDWYN ADEENA 1 a dcera světoznámé LILA Z po SANCHEZOVI CASTELVERDE HVEZDA BRUHLHOF ze Španělské Ponderosy. HVEZDA díky fantastickému předvedení skupinu vyhrála před ADEENOU.

Celkovým výtězstvím a to tuplovaným se pyšní pro nás dobře známá farma BELTRAMINO. Šampionkou se stala 4 letá BEL BARCLAY SELEN (BARCLAY x GOLDSUN x MTOTO) před DU DON VENT INKAPI (BRAWLER x KNOWLEDGE x DOLMAN) ze stejné farmy. INKAPI navíc získala titul krávy s nejlepším vemenem.

 Nejúspěšnější chovatelé se seřadili v tomto pořadí:

  1. ALLEVAMENTO BELTRAMINO
  2. SABBIONA
  3. FERRARINI
  4. CASTELVERDE HOLSTEIN

Výstava měla skvělou atmosféru a úroveň a opět jsme se mohli přesvědčit, že úroveň chovatelství a šlechtitelské práce v Itálii je na světové špičce.

Petr Zajíček.

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Čerstvě ostříhané Romanovky. září 2015

            TOPlist