DOSÁHNĚTE LEPŠÍCH VÝSLEDKŮ ZABŘEZÁVÁNÍ S TECHNOLOGIÍ SEXED ULTRA | Inplem

DOSÁHNĚTE LEPŠÍCH VÝSLEDKŮ ZABŘEZÁVÁNÍ S TECHNOLOGIÍ SEXED ULTRA

Menu

Galerie

Společnost Inplem, s.r.o. nyní jako jediná v České republice svým zákazníkům nabízí unikátní produkt – sexované inseminační dávky vzniklé revoluční technologií SexedULTRA.

Spermie nesoucí X chromozóm obsahují o 3,8 % více genetického materiálu. Za použití speciálního ředidla dochází k obarvení chromozómů obsažených v jádře spermie. Čím více DNA je v buňce obsaženo, tím více barviva absorbuje. Při průtokové cytometrii jemný a velmi přesný laser pak na principu měření florescence dokáže rozlišit spermie nesoucí X a Y chromozóm. Příslušné spermie jsou pak elektrickým výbojem vychýleny ze směru svého toku na jednu nebo druhou stranu a dochází tak k vlastnímu vzniku sexovaného semene. Při tomto procesu však kvůli prodloužené časové prodlevě mezi odběrem a konzervací ejakulátu dochází k jeho částečnému poškození a tím i zhoršení zabřezávání.

SexedULTRA je zcela novou a ve světě dosud nejkvalitnější technologií v sexování inseminačních dávek. Nejnovější zařízení Genesis III využívané pro sexaci spermií SedexULTRA vykazuje až třikrát vyšší účinnost než starší technologie. Pracuje podstatně rychleji a umožňuje tak dosahovat o 5 až 7 % nižších ztrát. Díky tomu jsou výrobci schopni garantovat úroveň zabřezávání až na úrovni 90 % v porovnání s konvenčními nesexovanými dávkami a oproti starším technologiím sexace je tedy zabřezávání lepší o 15%. SexedULTRA je tak produktem schopným svou kvalitou a úrovní zabřezávání konkurovat klasickému nesexovanému semenu.

Studie K. Hindeho z roku 2014 ukazují, že krávy, které ve své první a druhé laktaci porodily jalovičku, měly při těchto dvou laktacích užitkovost o 445 kg vyšší v porovnání s kravami, které porodily býčky.

Inplem, s.r.o. má aktuálně v nabídce sexované inseminační dávky SexedULTRA špičkového italského býka Scolariho (Jeeves x Goldwyn).

 

Vyzkoušli jste již SexedULTRA inseminační dávky?

 

Bc. Magdalena Bartáková


Achieve higher conception rates using SexedULTRA. Trans-America Genetics UK [online]. Winsford, UK, 2016 [cit. 2016-05-26]. Dostupné z: http://www.tag-uk.com/index.php?route=information/information&information_id=7

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

            TOPlist