DRACO | Inplem

DRACO

Menu

Galerie

DRACO (Cashcoin x Robust)

= D-mánie začíná!

Při pohledu na dubnový USA TOP list bychom Vás rádi blíže seznámili s významným zlepšovatelem produkce a dlouhověkosti. Jedná se o býka DRACO. Jeho dcery můžeme nazvat pravými dělnicemi produkčních stájí. Vynikají ohromnou produkcí mléka, při indiferentních složkách a velmi dobrou dlouhověkostí (6,5). Otec DRACA, býk Cashcoin (Observer x Goldwyn), v sobě snoubí produkci a velmi dobrý exteriér.

V případě DRACA je ale mnohem zajímavější strana mateřská. Matkou DRACA je opravdu famózní Miss OCD Robst Delicious-ET VG87. Vždyť která kráva se v historii mohla pyšnit tím, že měla v první americké dvacítce sedm synů!!!!

USA TOP list duben 2018 = 2. Mogul Delta,  4. Mogul Denver, 6. MccutDante, 7. Pre Director,  11. Mogul Dion, 16. Coin Draco, 20. Day Dearing. Z dalších býků, kteří jsou zatím rozprověření, popř. mají stanovenu genomickou plemennou hodnotu jmenujme např. Superhero Dedicate (GTPI 2849), Rubicon Dynasty (GTPI 2790), nebo jeho pravý bratr Rubicon Dynamo (GTPI 2775)......a mnoho dalších. Kráva Miss OCD Robst Delicious-ET byla zakoupena ve věku jalovice společností  STgenetics. Byl to historicky nejdražší nákup zvířete, který  STgenetics provedl. A vyplatilo se. Ceny již narozených zvířat i embryí dosahují ohromné částky. Miss OCD Robst Delicious-ET je z pochopitelných důvodů v současné době nejvyhledávanější matkou býků na světě. V budoucnu se tedy máme určitě na co těšit.

Miss OCD Robst Delicious-ET VG87

Pokud zapátráme hlouběji v rodině Miss OCD Robst Delicious-ET, tak zjistíme, že šest generací zpět je hodnoceno EX, popř VG. Její matka OCD Planet Danica EX- 93 (Planet x Elegant) dala dnes již všem známé býky Donatello, Dante, Darton. Všichni potomci této rodiny mají vynikající skóre pro mléko, výbornou dlouhověkost, skvělou plodnost dcer a vesměs snadná telení.

OCD Planet Danica EX- 93

Sám DRACO stojí v pozici otce matky u mladého býka OCD Pinnacle Diesel-ET, což je aktuálně druhý nejvýše genomicky natestovaný býk světa (GTPI 2946). Jsme rádi, že Vám můžeme inseminační dávky býka takových kvalit nabídnout jak v konvenční, tak sexované podobě. Sexované dávky jsou upraveny nejmodernější metodou ULTRAsexed 4M. Úspěšnost zabřezávání takových dávek je srovnatelná s konvenční a mnohdy dokonce i lepší. Podrobnosti o této technologii jste měli možnost vyslechnout na našem únorovém semináři. Reportáž ze („SEXAČNÍHO A GENOMICKÉHO SEMINÁŘE“) je zveřejněna na našem webu. Každopádně se už nyní na potomstvo DRACA v ČR moc těšíme!

Bc. Jana Brodská

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Belvedere Venina

            TOPlist