Fantastický úspěch mladé kobyly! | Inplem

Fantastický úspěch mladé kobyly!

Menu

Galerie

Greibi Fantastický úspěch mladé kobyly!

Dne 9. 9. 2015 se na Ptýrově konaly Výkonnostní zkoušky tříletých klisen ČT. Těchto zkoušek jsme se zúčastnili tentokráte ne jako chovatelé, ale jako hrdí majitelé vítězné klisny!!! V konkurenci 22 klisen dokázala naše GREIBI nadmíru uspokojit přítomné komisaře, kteří jí udělili celkovou známku 8,63 bodů! Musím přiznat, že jsem osobně nikdy nepřihlížela zkouškám, kde by padla tak vysoká celková známka. Nutno dodat, že se velmi dobře prezentovaly i další klisny. Zejména po otcích Comero a Sagitta.

GreibiNaši 7/669 GREIBI (2890 Eibisch II x 15/179 Granada) si pan Zajíček vybral a koupil od chovatelky ing. Šárky Pospíšilové (se kterou dlouhodobě spolupracuje při výcviku sportovních koní) jako půlroční odstávče na základě sportovních a charakterových vlastností jejích rodičů. Otec Eibisch II je hanoverán působící již několik let na stanici Stáje Mustang s.r.o., a příznivcům jezdeckého sportu ho jistě není třeba dlouze představovat. Matka 15/179 Granada (Quoniam - 145) byla jednou z nejlepších akceleračních klisen v republice a dosáhla sportovní výkonnosti skok T. Za svůj život dala šest potomků, z nichž nejstarší ročníky dosáhly zatím výkonnosti S**. Ráda bych zmínila alespoň klisnu Garistu (Aristo Z x Granada), která je pravidelnou úspěšnou účastnicí finále KMK (2013 třetí místo a 2015 šesté místo). Naše GREIBI je předposlední narozenou.

Greibi

Doufáme, že GREIBI naváže na sportovní úspěchy své rodiny. Má k tomu ty nejlepší předpoklady, což předvedla právě ve středu na Ptýrově. Svou výslednou známkou 8,63 bodu splnila podmínky akceleračního programu a zařadila se do vyššího oddílu hlavní plemenné knihy českého teplokrevníka a všichni její potomci budou v potvrzení o původu označováni Greibisymbolem PRO. GREIBI vyniká výbornou mechanikou pohybu (8,44), charakterem a ochotou pracovat (8,67) a její vrozené schopnosti jsou také vysoce nadprůměrné (8,67). Nejvyšší známku (8,8) dostala GREIBI od komise za připravenost. Tímto bychom chtěli poděkovat Šárce Pospíšilové za perfektní přípravu a předvedení GREIBI. Kobylka nám dělá všem radost a doufáme, že se stane zakladatelkou další úspěšné rodiny v našich stájích na Tehově.

Bc. Jana Brodská

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Prasnice Agáta na obchůzce farmy. září 2015

            TOPlist