FELINO | Inplem

FELINO

Menu

Galerie

FELINOGEGANIA PRINCE FELINO

FELINO představuje pokračovatele světově, ale i u nás velmi úspěšného otce Prince (Britt x Mtoto x Skywalker). Tento produkt italského šlechtění se do povědomí chovatelů vryl díky svým absolutně bezproblémovým dcerám středního rámce s výbornými končetinami, s extrémně nízkými somatickými buňkami a velkou dlouhověkostí.

Princův syn Felino je pro většinu chovatelů také velmi outcrossový svým původem (Prince x Toystory x Lancelot x Addison x Fatal x Masot x Cleitus). Felino pochází z velmi významné rodiny krav, jejímž zakladatelem je famózní Tidy Brook Sally Cleitus EX90 nebo chcete-li komerčně známější K & L Fleur EX90. Ze stejné rodiny pochází také významní býci Addison, Steven, Courier, Stormy i u nás známý Rio – NEA 176, jehož přednostmi jsou dodnes plodnost, vysoké složky a nízké somatické buňky. Matka býka Toystory Felina VG87 nadojila na první laktaci 12.271 kg mléka při tuku 4,29 % a bílkovině 3,63 %. Tyto složky jsou pro italské podmínky opravdu impozantní.

FELINO MINA

Felino nabízí kombinaci toho, co ve většině připařovacích plánů chybí a tyto vlastnosti zafixovány po mnoho generací:

- střední tělesný rámec s pevnou tělesnou stavbou

- výrazně otevřená žebra

- výborné utváření končetin

- dobrá vemena s pravidelným rozmístěním delších struků

- extrémně vysoké složky mléka

- nízké somatické buňky

- vysoká dlouhověkost

- dobré porody (vhodný na jalovice)

Felino stejně jako jeho otec nemají nijak oslnivé přepočty na TPI, což je dáno jeho „velmi evropským“ původem. Není, se však čeho obávat, jak jsme se již přesvědčili na jeho otci Princovi, jehož dcery směle konkurují v našich chovech věhlasným býkům zámořské provenience a v ledačems je i trumfují.

Věřím, že dcery Felina budou po otci nejen „kočky“ co se krásy týče, ale budou mít také 7 životů.

Mňau.

Petr Zajíček

 

 

-Felino-

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

            TOPlist