Hvězdná pětka z Itálie | Inplem

Hvězdná pětka z Itálie

Menu

Galerie

Hvězdná pětka z Itálie

Po vynikajících úspěších italských býků v našich chovech a úžasných výsledkách jejich dcer na výstavách, jsme se rozhodli jejich nabídku rozšířit. To, že vybíráme stabilní býky dokazuje naše trojice býků, kteří se opakují z roku 2015.

1. ROYAL JEENES SCOLARI:

 Již 3tí počítání zůstává králem TOPu. Naprosto komplexní býk s vysokou produkcí kvalitního mléka, perfektním zevnějškem dcer a fenomenálním fitness především dlouhověkostí a plodností dcer. Osobně jsem měl možnost vidět několik dcer v chovech okolo Cremony a musím potvrdit, že jsou fantastické a vzájemně si podobné. Také díky outrosovému původu je v současnosti naším nejprodávanějším býkem.

2.GEGANIA PRINCE FELINO:

 Zůstává jedním z nejlepších býků legendárního Prince na světě. Vyniká především bezkonkurenčními složkami mléka, extrémní dlouhověkostí a nízkou somatikou. Pokud k tomu připočteme bezproblémový zevnějšek a neotřelý původ není se čemu divit, že si již získal mnoho příznivců.

3. HEAV.LY GOLDEN DREAMS:

 Dnes již opravdu legenda, bratr populárního ATWOODA. Jeho dcery jsou opravdu vidět a to na výstavách i v chovech. Jeho charakteristiky zůstávají nedotčené a spolehlivost je dnes již opřena o 859 hodnocených dcer. Pokud chce chovatel výrazně pohnout s užitkovým typem, vemeny a končetinami a při tom zlepšit dlouhověkost, somatiku a plodnost dcer, tak by těžko hledal lepší alternativu. Pokud má chovatel i ambice výstavní, tak je Golden Dreams opět skvělou volbou.

4. GO-FARM ROYAL EUDON:

 Je sice naší novinkou, ale v topce je v první pětce již 5 počítání. Opět jsem měl možnost několik dcer vidět v chovech na vlastní oči. Jsou to velká, silná zvířata s úžasnými vemeny a končetinami. Jejich mechanika pohybu nemá chybu a končetiny jsou velmi pružné. Rozdíl oproti dcerám Golden Dreamse vidím především ve vyšší kondici a tím i slabším vyjádřením užitkového typu. Eudon je synem legendární WABASH-WAT EMILYANN VG88, asi nejúspěšnější krávy v době genomiky. Vysoká produkce dcer s výtečným fitness opřeným o 650 dcer z něho dělá opět velmi atraktivního býka.

5. CAMPOGALLO ZAMAGNI:

 Nachází se na 3. pozici TOPu. Je zcela komplexní a outcrosoový býk (SUPERxACTIVExLAUDAN). Je také nositel kappakaseinu BB. Po prostudování jeho PH asi málokdo odolá a nezařadí jej do připařovacího plánu.

 Tato velká „pětka“ je postavena opravdu z velmi silných individualit a jistě si i ti nejnáročnější chovatelé dokáží vybrat. No a ti kteří jsou již znalí a mají vlastní zkušenosti mohou snadno postavit připařovací plán pouze z těchto býků.

 

Petr Zajíček

BIG FIVE

 

 

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Husa pomořanská šedá 9/15

            TOPlist