Jerseyské novinky v naší nabídce | Inplem

Jerseyské novinky v naší nabídce

Menu

Galerie

Pro oživení nabídky jerseyské genetiky jsme pro chovatele připravili šestici nových skvělých býků. VJ Janko, VJ Huzar a VJ Quintana pocházejí z dílny skandinávské společnosti Vikinggenetics, Sexing Marlo Patron je od americké společnosti STGenetics a Avon a Method jsou od americké Accelerated Genetics.

Dcera býka VJ Janko

VJ JANKO (Jason x Hulk x Lirsk) je aktuální jedničnou dánské TOPky býků prověrených na dcerách a dokonce, což je neuvěřitelné, je stejně dobrý nebo dokonce lepší než ti nejlepší „genomáci“. V hodnocení má již 417 dcer pro produkci a 210 pro zevnějšek. Dcery mají velmi dobrou užitkovost, ale především vynikají železným zdravím a vysokou dlouhověkostí. V exteriéru můžeme očekávat pevně stavěné dcery s fantastickými vemeny a končetinami.

VJ JANKO - katalogový list


VJ HUZAR (Hilde x Zuma x Implus) zaostává pouhý bod za Jankem. Také jeho dcery jsou dlouhověké a vyznačují se fantastickým zdravím vemene a plodností. Perfektní vemena jsou u něj fixována několik generací, stejně jako pevná hřbetní linie.

VJ HUZAR - katalogový list


VJ QUINTANA (Rodme x Zuma x Prima) je aktuálně nejlepší genomicky prověřený býk v Dánsku. Pochází z fantastické rodiny chovatele Pale Hansena z ostrova Fyn. Jeho matka s čílsem 2292 svou užtikovostí neuvěřitelně převyšuje všech svých 240 „spolubydlících“, ale i téměř všechny jerseyky v Dánsku. Na své maximální (třetí) laktaci dokázala nadojit 13 629 kg mléka, T 5,52 %, B 4,13 %; průměr za tři laktace má 11 390 kg, T 5,70 %, B 4,15 %. Doposud byla třikrát vyplachovaná a má 19 telat, vesměs s vysokými genomickými hodnotami. U dcer býka Quintana lze očekávat vysokou produkci, větší tělesný rámec, fantastická vemena a dobré zdraví. Býk je zároveň nositelem optimálních alel pro kappa-kasein BB a beta-kasein A2A2.

VJ QUINTANA - katalogový list


AVON (Visionary x Action) patří do absolutní špičky prověřených jerseyů v USA. Je produktem masivního genomového testování nejlepších stád, kde jsou vyhledáváni špičkoví jedinci, kteří nejsou příslušníky žádné významné rodiny a přináší tak do populace nové outcrossové geny. Od dcer Avona můžeme očekávat extrémní mléčnou produkci, fantastická mělká vemena a velkou dlouhověkost. Taktéž indexy vlastní plodnosti i plodnosti dcer jsou na vynikající úrovni. Inseminační dávky Avona jsou k dispozici i v sexované podobě. U dcer je vysoce hodnocena i konverze živin. Jedinou nevýhodou zůstává nižší obsah tuku v mléce.

AVON - katalogový list


Pro toho, kdo trvá na vysokých složkách v mléce, je k dispozici jeho polobratr METHOD (Visionary x Valentino), který má podobné charakteristiky a poněkud nižší produkce je vyvážena vyššími složkami mléka.

METHOD - katalogový list


SEXING MARLO PATRON (Marlo x Plus) je jeden z nejlepších genomických býků prověřených v USA. U dcer očekáváme vysokou produkci s dobrými složkami, pevné zdraví a výtečná vemena. Taktéž složení kaseinů je optimální (BB, A2A2). Patron je k dispozici také v sexované podobě zpracované technologií sexed ultra 4M, u které dodavatel slibuje stejnou fertilitu jako u konvenčího spermatu.

PATRON - katalogový list


Pojďte to s námi vyzkoušet!!!

Ing. Petr Zajíček


Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

            TOPlist