JEZDECKÉ HRY 2017 | Inplem

JEZDECKÉ HRY 2017

Menu

Galerie

Po dvouleté odmlce jsme se vrátili k tradici a uspořádali Tehovské jezdecké hry.

Mini-maxi, Jezdecké hry v Tehově 2017

Sportovní sobotu otevřela JÍZDA ZRUČNOSTI těch nejmenších jezdců. Tato disciplína bývá vždy hojně zastoupena, a ne jinak tomu bylo i letos. Na startu se, jako první, objevila skutečná miminka (nejmladšími účastníky byla dvouletá dvojčata Eliška a Martin, malý kovář Toník a čtyřletá Sofinka) v doprovodu vodičů. Odvahu jezdců je nutno znovu ocenit. Zvláštní obdiv pak zaslouží již zmínění vodiči, respektive vodičky. Běhaly, nosily, vrtěly se a s vervou jim danou bojovaly za své svěřence. Bravo, dámy.

Jízda zručnosti, Jezdecké hry v Tehově 2017

Soutěž s vodičem nepodléhala celkovému hodnocení.

Jízdu zručnosti pak absolvovalo dalších 10 dětí, různého věku, do maximální hranice 15ti let. Bonusem pro tuto soutěž je možnost startovat s malým koněm nebo poníkem. A právě i proto se na předních příčkách umístili pouze a jen koníci mrňousci. Jasným vítězem se stal jediný startující MUŽ, pan MILAN DĚKAN s koněm Galán.

Po slavnostním dekorování vyrazilo na trať „20 dospěláků“. Jejich soutěžní trasa byla stejná, avšak jednotlivé úkoly byly o něco málo stížené. Ne nadarmo se druhá disciplína nazývá po panu Zajíčkovi, JÍZDA ZAJÍCOVA. Jezdci na vlastní kůži zakusili opravdu peklo. Přenášení vodou naplněných kelímků, kolotoče a veletoče na koních, skákání, běh dokola a kolem, kotrmelec vpřed a nekonečné dřepování téměř do úmrtí. Pot tekl proudem, tváře se rděly a napětí se dalo krájet. Všichni bojovali jako lvi. Vyhrát však mohl jen jeden bojovník.

Zajícova jízda

Své prvenství obhájila lvice MILADA POKORNÁ, na koni Gréta II. Odměnou za její urputnost a bojovnost jí byla ZAJÍČKOVA HUSA, která nám stačila sdělit, jaký měla názor na celé klání a uštědřila nové majitelce pár štípaných hudlanů a jednoho velkýho bobana.

Předali jsme ceny, zahráli fanfáry a přesunuli muziku s komentátory na místní jízdárnu, kde již čekali na start jezdci PARKURU na svých „strojích“. Parkurové klání jsme zahájili vzpomínkou na našeho dlouholetého koňského parťáka, pana Josefa Brázdu, který nás krátce před jezdeckými hrami navždy opustil a na jeho počest drželi minutu ticha. Odpočívejte v pokoji, pane Brázdo.

Startovní listina byla i zde zaplněna téměř dvěma desítkami jmen. Parkur byl postaven dle „pravidel ČJF“ stavitelkou Barborou Vosátkovou, řečenou Bobina. Sama stavitelka pak dohlížela na celou akci ostřížím zrakem. Pro splnění parkuru byl udán čas 1:05, jehož dosažení mělo vést k vítězství. Uvedený limit a první místo atakovaly dvě slečny a všichni jsme se těšili na rozeskakování bez koní, ke kterému bohužel nedošlo. Mysleli jsme, že celý den je dnem veselým, zábavným a odměnou pro účastníky a proto nás velmi zamrzelo, že se emoce a konkurenční boj přenáší i do takové akce, jakou jsou Tehovské neoficiální jezdecké hry. Po drobných diskuzích tak byla vítězkou vyhlášena HELENA DLOUHÁ s koněm VIKING.

Parkur

Poslední disciplínou byla nejatraktivnější MINIMAXI, čili skok mohutnosti. Zájem, vyzkoušet skokový limit koní, mělo 5 odvážlivců. 4 ženy a 1 muž, 2 klisny a 3 valaši. Vítězkou se stala MARKÉTA HODÍKOVÁ, která s koněm COSMOPOLITAN překonala hranici 130cm.

Mini-maxi

A pak už i počasí usoudilo, že je čas rozloučit se a ukončit tak jeden pěkný den a začalo pršet. Jezdecké hry došly zdárného konce, pivo bylo vypito, jídlo snědeno, ceny rozdány.

Doufáme, že se příští rok zase ve zdraví sejdeme a že si užijeme hry zase tak dobře, jako letos.

PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM ORGANIZÁTORŮM, Z ŘAD ZAMĚSTNANCŮ FARMY, ALE I Z ŘAD NAŠICH PŘÁTEL. BEZ VÁS BY TO NEŠLO!

DALŠÍ DÍKY PUTUJE KE SPONZORŮM: Manželé Suchánkovi a firma FAST, manželé Pokorní-autoservis POLA, Marcela Brichtová a firma 3M, Andrea Lechnerová, firma SELKO, firma PALMAX a pan Petr Zajíček.

 

Kompletní fotogalerie:

Kateřina Pokorná

23.9.2017

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

            TOPlist