KINGBOY a DOC | Inplem

KINGBOY a DOC

Menu

Galerie

KINGBOY a  DOC

=

FEŠÁCI Z NAŠÍ NABÍDKY

 

Rádi bychom Vám touto cestou představili dva zajímavé býky v naší nabídce.

Prověřený KINGBOY (Mccutchen x Super) je v současnosti po právu nazýván světovým leadrem výstavního exteriéru. Jeho aktuální PH pro typ je 3,2. Je v podstatě nejvýše postaveným býkem s takovým exteriérem v americké TOPce (prosinec 2017). Jeho původ ho k tomu přímo předurčuje. Otec Mccutchen (Bookem x Shottle) dal po světě již téměř 22 000 dcer a všechny vynikají nadprůměrným exteriérem a ohromnou mléčnou silou. V České republice dosáhlo věku prvotelek zatím zhruba 100 dcer. Jejich celková RPH exteriéru v ČR je 146! Což jsou téměř čtyři směrodatné odchylky nad průměrem. Strana matky KINGBOYe se ale také nemá za co stydět.

Morningview Super Megan-ET

Jeho matka Morningview Super Megan-ET pochází z rodiny krávy Whittier-Farms Lead Mae EX-95. Tuto excelentní krávu, narozenou na Dirigo Holstein Farm Steva a Debbie Keenových v Maine, najdeme také v původech býků Explode, Evolve, Epic, Marcelon a mnoho dalších. V roce 2012 se dokonce stalo, že na prvních pěti místech amerického TOPlistu genomických býků, byli potomci rodiny Whittier-Farms Lead Mae EX-95 (1.Wonder, 2.Escape, 3. Explode, 4. Exact, 5.Escalade). KINGBOY má navíc velkou devizu v tom, že není pouze nositelem skvělého exteriéru, ale jeho produkční znaky jsou také výborné. Množství mléka, složky, výborná somatika, plodnost vlastní i dcer. Ani v těchto směrech mu nelze nic vytknout. S KINGBOYem zkrátka nemusíme dělat kompromisy, zda super exteriér nebo produkce, máme zároveň obojí.

Kingboy

Syn Kingboye, býk DOC, je druhým jmenovaným, kterého bychom Vám chtěli lehce přiblížit. Jedná se o mladého genomického býka nar. 1. 11. 2015, jehož PH typu je neuvěřitelných 4,01. Je určen pro chovatele, kteří mají výstavní a šlechtitelské ambice, ale jeho širšímu použití se určitě nebráníme. Jeho matka WCD-ZBW Mack Daddy-ET pochází z vysoce produkční rodiny. Její matka MS Hovden Dolly-Rae EX91 nadojila na 3. laktaci 31 680 liber mléka. Její bába Co-Vista Atwood Desire-ET na 2. laktaci 26 910liber mléka a prabába Scientific Deluxa Rae na třetí laktaci téměř 30 000 liber. Z těchto údajů lze usuzovat, že i výborné produkční znaky jsou zde hluboce zakořeněny.

Doc

Oba býci přinášejí skvělou volbu do chovů, kde chceme výrazně zlepšit zevnějšek. Oba také významně podpoří produkci. Vždyť cílem nás všech jsou vysoce produkční krávy, kterým funkční exteriér zkrátka sluší.

Bc. Jana Brodská

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

potomek Colombiana 2

            TOPlist