Masní býci z Irska | Inplem

Masní býci z Irska

Menu

Galerie

/gallery/masni_býci_Irsko.jpg

Masní býci z Irska

 

Díky spolupráci s firmou Dovea Genetic jsme mohli uskutečnit dovoz inseminačních dávek výborných irských býků. Vybrali jsme býky vhodné jak pro čistokrevnou plemenitbu, tak i pro křížení. Při výběru jsme se zaměřili zejména na dobré hodnocení obtížnosti porodů, zmasilost a dobrý původ zvířat.

 

Bolide

Pedigree:

Sire: POUF

Dam: ULTIME

            Býk plemene Parthenais původem z Francie, se vyznačuje zejména skvělým osvalením a výbornou kvalitou masa. I přes svou impozantní zmasilost, mají jeho dcery snadné porody a to zejména díky menším telatům při porodu, která ovšem velmi rychle narostou. Další pozitivní vlastností je dobrá mléčnost dcer. Tento býk se hodí jak pro čistokrevnou plemenitbu, tak i pro křížení. Bolide své vlastnosti přenáší na potomstvo s vysokou spolehlivostí, například obtížnost porodů u dcer až s 97 % spolehlivostí.

Bolide

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=UlU-k6L1qsk

 

Mogeely Joe

Pedigree:

Sire: YOUNG DALE TOUCH DOWN 36M

DAM: DUNCANZIEMERE JODY

            Impozantní aberdeen angus je špičkou pro umělou inseminaci v Irsku. Vyniká svým osvalením a šířkou těla. Dobré osvalení a výborné vlastnosti masa předává na své potomstvo s vysokou spolehlivostí, až 99 %. Vhodný zejména pro čistokrevnou plemenitbu.

Mogeely Joe

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=G_g3CEhjqTc

 

Villablues Empire ET

Pedigree:

Sire: ROSS ALO (ET)

Dam: Villablues Brilliant (ET)

            Tento plášťově bílý býk plemene belgické modré je v Irsku zvlášť oblíbený pro křížení s holštýnem, ale je možné ho použít i na masná a kombinovaná plemena. Vyznačuje se dobrými průběhy porodů, kde je index obtížnosti porodů 8,10 % (průměr plemene je 14,25 %) a také impozantními potomky s dobrým osvalením a výbornou jatečnou hmotností.

Villablues Empire

 

 

Roundhill Doc

Pedigree:

Sire: NELSON

Dam: ROUNDHILL RIMMEL

            Tento velmi dobře prověření býk plemene charolais, zaujme zejména skvělou kombinací dobrých porodů a krátké doby březosti. Jeho potomci dosahují vysoké hmotnosti jatečně upraveného těla.

Roundhill Doc

 

Delfur Decider

Pedigree:

Sire: AUCHORACHAN ACDC

Dam: DELFUR MARGARET S70

            Simmentálský býk s výborným osvalením, pevnou konstitucí, elegancí a skvělým charakterem je vhodný jak pro čistokrevnou plemenitbu, tak i pro křížení. Opět patří mezi býky s dobrými průběhy porodů, kde je uveden index obtížnosti porodů 4,09 % (průměr plemene je 5,48 % a průměr všech plemen je 5,09 %).

Delfur Decider

 

Brooklands

Pedigree:

Sire: AUCHORACHAN ACDC

Dam: DELFUR MARGARET S70

            Exteriérově velmi dobře utvářený býk plemene Limousine je opět vhodnou volbou jak pro čistokrevnou plemenitbu, tak pro křížení s ostatními dojnými, masnými a kombinovanými plemeny. Vzhledem k dobrým průběhům porodů s vysokou spolehlivostí, je možno ho použít i na jalovice. Jeho další privilegium je výborná hmotnost jatečně upraveného těla, kde je jatečná hmotnost potomstva až o 27 kg vyšší (průměr plemene je 23,38 kg a průměr všech plemen je 22,38 kg).

Brooklands

 

 Katalog masných býků

Markéta Schreinerova

 

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Greta IN s hříbětem

            TOPlist