Memoriál Josefa Brázdy aneb Hubertova jízda v Tehově 2017 | Inplem

Memoriál Josefa Brázdy aneb Hubertova jízda v Tehově 2017

Menu

Galerie

Zakončením jezdecké sezony roku 2017 se stala již po osmnácté Hubertova jízda, kterou jsme uspořádali 21.10.2017. Akce tradiční, letos však trochu jinak.

Rozhodli jsme se, že „hubertka“ na Tehově bude již navždy věnována vzpomínce na zesnulého Josefa Brázdu, a proto jsme zní udělali jeho memoriál.

Master II. lotu Kateřina Pokorná a klisna Anela 10

Memoriál byl zahájen slavnostním nástupem všech jezdců na louce za výběhem, kde jsme vyslechli i slavnostní fanfáry (halali), které na lesní roh zahrála bývalá studentka právě pana Brázdy, nynější studentka Pražs

ké konzervatoře, Dorota Šimonová. Na počest našeho dlouholetého koňského kolegy Pepíčka byla předvedena jeho lipická klisna Fáva. Dojetí a smutek se mnohým zračil v očích a myslím, že tento moment zůstane navždy v našich vzpomínkách.

Klisna pana Brázdy Fáva. Brzy oslaví 27 let! Jezdec: Kamila Hesová

Poté se jezdci na koních rozdělili do třech lotů a spolu se svými mastery (=veducí jezdci) se po překonání přírodních překážek vydali na jízdu. Zatímco třetí houf vyrazil na hodinovou jízdu po okolí, trasa pro první a druhý lot byla shodná. Čekalo nás 25km překrásnou, prosluněnou krajinou směrem na vyhlídku nad Zvánovicemi a zpět. Cesta nejprve vedla do vesničky Klokočná, dále pak přes osadu Koloděje a Na Sýkorce, směrem na Struhařov. Za námi byla dvě velká cválání, kde mnozí zakusili závodního ducha svých koní.

Barbora Vosátková

I. lot vedený Ing. Zajíčkem a klisnou Kaskádou IN

Na místě bývalé skládky jsme přešli silnici, vytryskali kopec a cvalem se vydali se směrem na Třemblata. Asi nejkrásnější pasáž memoriálu na nás čekala před svačinkou. Třešničkou na dortu se stala téměř dva kilometry dlouhá louka, vedoucí z Třeblat na Ostrou hůru a odtud na vyhlídku nad Zvánovicemi.

Na vyhlídce se opět trošku skákalo, opékali se buřtíky, pilo se na zdraví a probíraly zážitky z jízdy.

Druhá půlka vedla malebnou krajinou Voděradských bučin, směrem na Struhařov, Svojetice a zpět do Tehova, kde jsme si zasoutěžili o polapení liščího ocasu ve cvalu.

Memoriál jsme zakončili večeří na farmě, bohatou tombolou a mnozí z nás i tancem a zpěvem trampských písní za kuropění.

Mějte se krásně, ať Vám koně jdou a na shledanou v jezdecké sezoně 2018.

Kompletní fotogalerii z celého dne naleznete zde.

Kateřina Pokorná


 

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

            TOPlist