Národní šampionát romanovských ovcí | Inplem

Národní šampionát romanovských ovcí

Menu

Galerie

Národní šampionát měl pořadové číslo čtyři, ale poprvé byl uspořádán v atraktivním prostředí Výstaviště Lysá nad Labem. Výstava navazovala na šest ročníků podzimních výstav konaných ve Stránčicích a tři Národní šampionáty u nás v Tehově. Nové umístění, kde byl Šampionát součástí výstavy Náš chov, nám zajistilo bohatou diváckou kulisu a bylo novou výzvou.

Nejlepší romanovská jehnice 2016.

Pro chovatele toto nové místo konání přineslo řadu komplikací, protože museli akceptovat fakt, že se jedná o dvoudenní akci, a že termín se tímto posouvá o měsíc a půl. Ke cti všem ale je třeba říci, že je to neodradilo a zúčastnili se v hojném počtu - vystaveno bylo 99 zvířat.

Romanovská jehnice, 1. vicešampionka

V kategoriích mladých beránků a jehnic byla řada velice mladých jedinců, kteří měli jen lehce přes pět měsíců. Přesto i oni byli již dobře vyvinuti a řada beránků dosahovala váhy přes 50kg a jehnice byly připravené k zapuštění. To krásně podtrhává jednu z důležitých vlastností Romanovek a to jejich ranost.

Nejleší romanovská ovce

Naše farma zde klasifikovala dvanáct dubnových beránků linií Relik a Romi a všichni byli vybráni pro plemenitbu v elitních třídách.

Největšího úspěchu jsme však dosáhli v kategorii jehnic do dvanácti měsíců. Získali sjme zde hatrick - naše zvířata totiž obsadila všechna tři vítezná místa. Není bez zajímavosti, že vítězná jehnice pochází z inseminace a první a druhá vicešampionka jsou sestry z odchovaných paterčat.

Náš úspěch podtrhla i pomoc řady lidí z firmy, kteří značně pomáhali hladkému průběhu akce. Nemalý dík patří i studentům VOŠ a SZŠ v Benešově, kteří se zhostili předvádění zvířat, které díky tomu bylo anonymní.

Kompletní výsledky a další fotografie najdete na stránkách Klubu, oficiální fotogalerie je zde.

Nejlepší romanovský beran

Kompletní fotogalerii nalezete zde.

Ing. Petr Zajíček


Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Naše stádo Romanovek. Čerstvě po ostříhání. 9/15

            TOPlist