Nezvěstice 2016 | Inplem

Nezvěstice 2016

Menu

Galerie

Polní den Alimex Nezvěstice tentokrát vyšel na 15. června 2016. Již popáté zde byla zaseta pokusná políčka s nejrůznějšími odrůdami obilovin, která spolu s ukázkami mechanizace poutala velký zájem návštěvníků. Malým zájmem diváků netrpěla ani přehlídka krav, která se konala již počtvrté.

Ing. Petr Zajíček s letošní šampionkou Polního dne při Alimexu Nezvěstice

 

Dojemný úvod přehlídky obstaraly naše mladé naděje Josef (3 roky) a Václav (5 let) Macháčkovi, kteří za bouřlivého potlesku publika předvedli dvouměsíční jalovičky po býcích Facebook a Golden Dreams. Je vidět, že „jablka nepadají daleko od stromu“ a věřím, že klukům zaujetí pro zvířata vydrží, a budeme se s nimi setkávat i na budoucích chovatelských akcích v dalších letech.

 

Kluci Václav (vpr.) a Josef Macháčkovi se svými jalovičkami, hodnotitelem Martinem Gažíkem a našimi zaměstnanci.


Nebe bylo přehlídce krav také milostivé a po ranním vytrvalém dešti se krátce před začátkem akce se vyjasnilo. Krávy se tak mohly předvést v plné parádě.

Role posuzovatele – hodnotitele se letos ujal renomovaný zootechnik ze Šestajovic a člen výboru Svazu chovatelů holštýnského skotu Martin Gažík.

Tradičně byly předvedeny dvě skupiny dvě skupiny prvotelek a dvě skupiny krav na vyšší laktaci. Z každé skupiny postupovaly dvě nejlepší do finále. Pan Gažík v každé skupině sestavil pořadí a velmi fundovaně vysvětloval své rozhodnutí a pěkně popsal přednosti každé z plemenic.

Alimex má dvě stáje – jednu v Číčově a druhou v Žákavé. Celá přehlídka se nesla v atmosféře zdravé rivality kolektivu obou kravínů. Je příjemné pracovat ve stáji, kde jak zootechnici, tak i ošetřovatelé, nad rámec svých povinností investují svůj čas a rádi připraví tolik zvířat na takovou „show“.

Můj obdiv zaslouží všichni zootechnici a ošetřovatelé, kteří se podíleli na přípravě krav pro tento den. Je jasné, že tito lidé svým vztahem ke zvířatům prokazují, že nejsou jen prostí zaměstnanci, ale opravdoví chovatelé.

Podle vítězek ve skupinách letos „vyhráli“ Číčovští 3:1. Nakonec i celkovou vítězkou se stala kráva na druhé laktaci 380 027 932 Cecilka (Manifold x Scooby Duu) z Číčova. Tato šampionka zaujala především úžasně vyjádřeným užitkovým typem, pevnou tělesnou stavbou a fantastickým vemenem, za které po právu dostala i ocenění za nejlepší vemeno přehlídky.

 

Šampionka přehlídky a zároveň kráva s nejlepším vemenem plemenice Cecilka (Manifold x Scooby Duu) z Číčova


Titul vicešampionky spravedlivě získala žákavská druhotelka 374 143 932 Arizona (Goldsun x Jonk). Vynikala především mechanikou pohybu a celkovou elegancí.

 

Vicešampionka Arizona (Goldsun x Jonk) ze Žákavé

 

Chovatelský den v Nezvěsticích získává renomé mezi chovateli v blízkém i vzdálenějším okolí. Věřím, že i v dalších letech se sejdeme na této společné oslavě chovu krav v Alimexu.

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE.

Ing. Petr Zajíček

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Radim Goldsum Jolana

            TOPlist