NOVÍ BÝCI Z KANADY | Inplem

NOVÍ BÝCI Z KANADY

Menu

Galerie

No nového katalogu jsme pro Vás připravili trojici nových býků z dílny Semexu. Domnívám se, že velmi dobře doplní oblíbeného Facebooka a Meridiana. Celá tato skupina býků má tu výhodu, že mají PH od dcer z Kanady i USA a vesměs mají v obou zemích výborné výsledky.

Geneee Saloon 8132

SANDY-VALLEY SALOON

Saloon je příslušníkem nejúspěšnější holštýnské rodiny posledních dvaceti let šlechtění Snow-n Denises Dellia EX 95. Tato rodina nám v minulosti přinesla takové velikány holštýnského světa jako Durham, Dundee, Encore, Die-Hard, Mac, Milion či Iota. U posledně jmenovaného je zajímavé, že je i přímo otcem Saloona, a tak se u něj geny této rodiny setkávají ze strany otce i matky. Z poslední doby jsou známí například býci Select Sires Sterling a Slate, kteří mají stejnou matku jako Saloon, nebo nejlepší genomák s dostupným semenem dle NM Seagal-Bay Charismatic.

Pokud se podíváme na samotného Saloona, tak jej dnes nalezneme na 3. místě dle TPI (minule byl dokonce TOP 1). Je to býk, který přináší neuvěřitelnou produkci bez zhoršení mléčných komponent a fantastický zevnějšek. Mezi jeho nevýhody, které je třeba ošetřit při záměrném připařování, jsou především horší porody, vyšší PSB a zvednutá záď. Naopak velkou výhodou kromě produkce a zevějšku jsou delší struky, Beta-kasein A2A2, upnutí vemen a dobrá životnost telat.

Sunnylodge Saloon Laguna

DE-SU NOMINEE

Nominee je další z býků s výbornými výsledky v USA i Kanadě. Pochází z rodiny, za jejíž zakladatelku je považována Coyne Farms Bestow Jell EX 90, ze které pochází i v poslední době úspěšní býci Jabir, či AltaJackman nebo polobratr po Iotovi od CRI Jacey.

Nominee vyniká velmi solidní produkcí znázorněnou i výborným indexem NM 703! Dcery vynikají pevným zdravím, velkou dlouhověkostí a výbornou plodností (DPR + 4,6!). Zdraví a plodnost je zde dána i crossem otců Numero Uno x Massey x Ramos x Shottle. Pro snadné porody je vhodný k připouštění jalovic.

Jeho dcery jsou dále robustní, s poněkud méně vyjádřeným užitkovým typem, s výtečnou kvalitou končetin a dobrými vemeny.

Nominee je nositelem alel pro Beta-kasein A2A2 a je také vhodný k využití v pastevních systémech chovu.

COYNE-FARMS RAMOS JELLY - matka

LADYS-MANOR NOMNEE SHUSH

VAL-BISSON DOORMAN

Jen těžko bychom dnes hledali výraznějšího býka na světě pro utváření zevnějšku. Dcery Doormana snadno poznáme už jako jalovice. Jejich robustnost, šířkové rozměry, otevřenost žeber a konstituční pevnost je fenomenální a není potřeba ani příliš trénované oko, abyste je poznali od jiných holštýnek. V současnosti je hodnoceno 1775 dcer a 84% je hodnoceno G+ a lépe.

V produkci jsou dcery spíše průměrné, ale s výrazným nárůstem procenta tuku a bílkoviny a výrazným progresem mezi 1. a 2. laktací.

To, co z Doormana dělá hvězdu TOPky v Kanadě je především fantastické fitness a tedy železné zdraví jeho dcer.

Je zajímavé, že i Doorman je nositelem alel pro Beta-kasin A2A2. Každý chovatel, který jen přemýšlel, že by se jednou chtěl zúčastnit nějaké výstavy, by rozhodně Doormana ve svém stádě postrádat neměl.

Domnívám se, že z této trojice si musí každý chovatel vybrat toho svého ideálního býka pro připařování.

COMESTAR LAMADONA DOORMAN

LADYS-MANOR DRMAN BRIGHTON

CLAYNOOK DANESSA DOORMAN

Ing. Petr Zajíček

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

tetování - Brown

            TOPlist