Polní a chovatelský den Nezvěstice 2015 | Inplem

Polní a chovatelský den Nezvěstice 2015

Menu

Galerie

PŘEHLÍDKA HOLŠTÝNSKÝCH KRAV ALIMEX NEZVĚSTICE, a.s. 

Předvádění 2. skupiny prvotelekJiž třetím rokem se setkávají příznivci zemědělství v polovině června na Polním dnu v Nezvěsticích u Plzně. Tradičně jsou zde připravené pokusné výsevy pšenice a řepky a ukázky zemědělské techniky. Vemi důležitou součástí je ale také soutěžní přehlídka holštýnských krav, jejíž přípravy se ujal INPLEM.

V letošním roce zootechnici a ošetřovatelé opět připravili šestnáct velmi pěkných krav (viz katalog vystavovaných zvířat), které za příjemného počasí prezentovali v předvadišti. Role hodnotitele se letos ujal Ing. Miroslav Vlček a jeho přínosem bylo nejen jasné a spravedlivé rozhodování, ale také velmi přehledné vysvětlování předností jednotlivých zvířat.

Ve finále, jež mělo velmi emotivní charakter, nakonec získaly nejvyšší ocenění tyto krávy:

kráva s nejlepším vemenem:

WILMA po býku DOVER, na II. laktaci, z farmy Žákava;

Wilma

 

 

vícešampionka výstavy:

ČIKULÍNA po býku SUPER, na I. laktaci, z farmy Žákava;

Čikulína

 

 

šampionka výstavy:

DÁŠA po býku SCOOBY-DUU, na III. laktaci, z farmy Číčov.

Dáša

 

Jarmarka

 

V nově zavedené kategorii "Miss sympatie", kterou si volili sami návštěvníci Polního dne, zvítězila kráva JARMARKA po býku JEEVES, na III. laktaci, z farmy Číčov, s aktuální denní užitkovostí 58,2 kg mléka!

 

 

 

V kategorii "NEJLEPŠÍ VODIČ" zvítězil hodnocením pana bonitéra Tomáš Hřebíček.

Nejlepší vodič

Je třeba poděkovat všem zootechnikům, ošetřovatelům, technickému personálu, pracovníkům Inplemu a studentům VOŠ a SZŠ v Benešově, kteří se společně podíleli na precizní přípravě a profesionálnímu průběhu celé akce, která proběhla v pořádku za slunečného počasí a přátelské a pohodové atmosféry.

Vodiči a ošetřovatelé krav

Právě takovéto akce jsou oslavou chovatelství a celého zemědělství a v očích veřejnosti zvyšují prestiž krásné práce všech, kteří mají krávy a celou sedlačinu opravdu ze srdce rádi.

 

fotogalerie

 

Petr Zajiček

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Cremona 2016

            TOPlist