POLNÍ DEN ALIMEXU NEZVĚSTICE 2017 | Inplem

POLNÍ DEN ALIMEXU NEZVĚSTICE 2017

Menu

Galerie

V úterý 13. června 2017 proběhl již šestý Polní den s komentovanou prohlídkou demonstračních pokusů ozimé pšenice a řepky, prezentací zemědělské techniky a také výroční pátá přehlídka holštýnského skotu, z obou farem Alimexu Nezvěstice.

Program zpestřilo vystoupení malých a velmi šikovných hasičů pod vedením zootechničky Jany Šloufové.

Šampionka výstavy kráva Bětka

Tentokrát nás přivítala Žákava zalitá sluncem a blankytná obloha slibovala pěknou výheň. Pod svá čísla na úvazišti přiváděli ošetřovatelé farmy Číčov a Žákava ostříhaná a vymydlená zvířata, která je třeba ještě upravit, a hlavně je udržet v čistotě.  Diváci obdivovali finální úpravy zvířat, které prováděl Radek Hlavnička, a pěkně se při nich zapotil.

Před zahájením samotné přehlídky zvířat proběhla tipovací soutěž na vítězku, do které se zapojilo téměř sto diváků, avšak jen třem se podařilo odhadnout tu nejlepší.  A šťastná vylosovaná si odnesla velký dárkový koš.

Dárkový koš pro vítězku tipovací soutěže

Stává se již milou tradicí, že naše přehlídky zahajují ti nejmenší s nejmenšími. Stejně jako loni předváděli dvouměsíční telátka, jalovičky po býcích Meridian, Day a Headliner, bratři Vašek a Pepa Macháčkovi, budoucnost naší firmy, a Liduška Koniksmarková z farmy Žákava. Děti si vedly opravdu statečně a neodradil je ani pád do písku nebo nakopnutí při veselém skotačení telátek.

Odborný komentář přehlídky, o který se podělili šéf firmy INPLEM  Petr Zajíček se svým zástupcem Honzou Macháčkem, vtipně doplňovala svými verši, které nám přibližovaly život na farmě a hlavně jednotlivé vodiče, zootechnička Jana Šlaufová.

Vůbec všichni zootechnici obou farem se velmi aktivně na přehlídce podíleli. Tomáš Žaloudek a Martina Hamplová jako vodiči a Zdeňka Chyczyiová  s malým Pepíčkem jako výborná organizátorka. A stejně tak ošetřovatelé, kteří odvedli obrovskou práci a svým nadšením se postarali o skvělou atmosféru přehlídky.

Posuzování zvířat se již druhým rokem ujal zootechnik Martin Gažík z Šestajovic, který nejen že hodnotil krávy v jednotlivých skupinách, ale jeho úkolem bylo vybrat i nejlepšího vodiče.

1.skupina prvotelek-zl.​​:450136 APOLENKA(Kid x Potter)Číčov,​​449971 BIBI(Domingo x AltaRoss)Žáka​​vá,450160 LÍZINKA(Kid x Potter)Číčov,​449982 BLACK AND WHITE(Kid x Super)Žákavá

Byly předvedeny dvě skupiny prvotelek a dvě skupiny krav na vyšší laktaci, vždy z obou stájí. Každá skupina měla jednu vítězku, které se sešly ve finálovém kole.

Tak a jdeme do finále! Kdo to bude tentokrát? Číčov nebo Žákava? Nervozita a zdravá rivalita mezi stájemi vrcholí!

Vítězkou se stává, Číčovská kráva Bětka 402482 932 na druhé laktaci ( Durable x Woodstock), která byla vyhlášena jako kráva s nejlepším vemenem a po delším napínání publika i jako šampionka přehlídky. Mimochodem kráva, která pěkně proháněla v předvadišti svou vodičku Martinu a dala zabrat i všem ostatním v kruhu.

Josef Zajíček a Šampionka výstavy+kráva​ s nejlepším vemenem 402482 BĚTKA(Durable​ x Woodstock)Číč​ov

Titul vicemiss letos putuje také na farmu Číčov a to zásluhou prvotelky Johanky  441896 932 ( Mincio x Louson ).

Již druhý rok tedy zvítězila farma Číčov. Nejlepším vodičem se stala Jana Mošnová, střídačka na dojírně, a tedy zástupkyně obou farem.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na setkání s nimi ve čtvrtek 29. června 2017 na výstavě v Kralovicích a samozřejmě také na dalším chovatelském dni v Alimexu.

Výstavy se aktivně účastnily i děti.

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE.

Jarmila Rosenkrancová, Jana Vosátková

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

            TOPlist