Redholštýni ze Švýcarska | Inplem

Redholštýni ze Švýcarska

Menu

Galerie

Špičkoví redholštýni ze Švýcarska k dispozici v naší nabídce

Na základě výborné zkušenosti z několika návštěv na výstavách a na farmách ve Švýcarsku, jsme se rozhodli nabídnout také našim chovatelům světově uznávanou kvalitu redholštýnských býků z dílny švýcarských šlechtitelů.

Mezi hlavní charakteristiky této významné populace patří především vynikající exteriér, fitness, dlouhověkost, vyvážená produkce a klidný temperament. Ne náhodou vládnou v posledním desetiletí evropským kolbištím šampionky ze Švýcarska a stejná je statistika redholštýnských krav s nejvyšší celoživotní užitkovostí.

ISOR

            Je aktuálně nejlepší redholštýn Švýcarska prověřený kontrolou dědičnosti. Pozoruhodný je jeho rodokmen, který v sobě snoubí geny v ČR nepoužívaného býka ACME (TALENT EX 90 x ALTITUDE EX 95) a STADEL IROSE EX90. Z rodiny Isora pochází také Evropská šampiónka 2013 JORDAN IRENE EX 96. Pozoruhodné je, že 5 generací na mateřské diagonále je hodnoceno  EX a zároveň je celoživotní produkce vyšší nežli 100 tisíc kg mléka! Dcery Isora jsou velké a ostré krávy v typu s úžasnými vemeny a končetinami. Zároveň však vynikají dobrou užitkovostí a vysokou dlouhověkostí. Býk je celosvětově využíván jako otec býků a nabízí se jeho vhodné využití, navzdory holandským a německým býků, kteří jsou zcela odlišného typu a rodokmenů.

Isor     Isor

ULTIMO

            Momentálně patří mezi špičku švýcarských býků s vysokou opakovatelností plemenných hodnot. Také zde se v rodokmenu snoubí kanadské a americké geny na otcovské diagonále s excelentními dlouhověkými kravami na té mateřské.

            Dcery Ultima jsou velké pohledné krávy s výtečnými vemeny. Produkují dobré množství mléka s vysokým obsahem tuku a solidním proteinem. S dobrou spolehlivostí je prokázáno, že jsou dlouhověké a mají dobrou dojitelnost.

            Oba býci jsou vhodní pro všechny typy farem, ale rozhodně se bez nich neobejdou chovatelé, kteří mají ambice účasti na výstavách a přehlídkách.

Ultimo

KATALOGOVÉ LISTY

Ing. Petr Zajíček

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Naše přešťanda Agáta. 9/15

            TOPlist