REGANSCREST ALTA IOTA MILIONÁŘEM | Inplem

REGANSCREST ALTA IOTA MILIONÁŘEM

Menu

Galerie

IotaIOTA MILIONÁŘEM

   S potěšením oznamujeme že Regansrest Alta IOTA v březnu dosáhl velmi významného úspěchu, kdy vyprodukoval milion inseminačních dávek. Pouhý týden poté byla i tato miliontá inseminační dávka prodána, což svědčí o stále vysoké poptávce a jeho oblíbenosti mezi chovateli po celém světě včetně České Republiky.

   IOTA je obdivován celosvětově pro své impozantní a vyvážené hodnoty. Tento býk je známkou konzistence silného typu s kapacitními vemeny, vysokou produkcí doplněnou excelentní plodností a přežitelností telat.

   Regancrest Alta IOTA ihned po svém prvním prověření v dubnu 2010 zdomácněl mezi elitou prověřených býků v USA. Od této doby měl velký dopad na tvorbu stád po celém světě. Byl používán jako významný otec býků a mnoho jeho dcer je velmi žádáno coby matky býků. Vzhledem k tomu, že IOTA nikdy nebyl prodáván před prověřením jeho první dcery  je milion prodaných dávek v době hojného využívání genomických býků opravdu velmi výrazným úspěchem.

   Tento legendární  OMANův syn pocházející z velmi rozvětvené rodiny SNOW-N DENISES DELLIA nabízí mnohem více než typičtí synové OMANa. Jeho matka REGANCREST ITO ISA byla hodnocena VG-86 (Gold Medal Dam) a vyprodukovala přes 30000 liber mléka na její první laktaci. Její matkou je REGANCREST EMORY DORISSA VG-86 (Gold MedaL Dam) a babičkou legendární matriarcha DELLIA. Není divu, že jeden z nejlepších synů OMANa pro typ a TOP1 pro vemeno vzešel právě z této rodiny. (Paul Hunt)

Regancrest Farms

Sheri Danhof a Frank Regan z farmy Regancrest s modely AltaIOTy a HHF Maca.

   Sheri Danhof a Frank Regan  z  farmy Regancrest mají v současnosti 33 dcer IOTY  v jejich stádě, kterých si cení především pro jejich konzistentní produkci, skvělou plodnost a funkční typ. Díky těmto vlastnostem je IOTA jejich velkým oblíbencem. Sheri ještě dodává, že zbožňuje bezproblémový charakter těchto krav, kterých si prostě nevšimnete a při otelení ve věku 3 – 4 let patří mezi naše nejlepší.

   IOTA  si drží až neuvěřitelnou stabilitu a soudržnost plemenných hodnot, kdy jeho první prověření bylo před 5 lety a stále patří mezi TOP 20 prověřených býků a v současnosti je s  TPI 2271 na své nejvyšší úrovni.

 

   Děkujeme farmě Regancrest za tak globálně významného býka, který zanechal významnou stopu v populaci holštýnských stád po celém světě včetně těch českých.

 

Jan Macháček

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Rouánská kachna světlá, v pozadí Pekingská kolmá. září 2015

            TOPlist