ROYAL JEEV. SCOLARI ET | Inplem

ROYAL JEEV. SCOLARI ET

Menu

Galerie

Cortile Scolari Sephora VG85

 

SCOLARI

   Šlechtitelé na celém světě čekali dva roky, nežli se najde prověřený býk, který dokáže v úspěšné italské populaci předčít věhlasné mohykány, jakými jsou Mascalese, Golden Dreams nebo Sparkling.

 

   Při dubnovém počítání se to konečně podařilo býkovi jménem SCOLARI a jeho předstih je vskutku ohromný, vždyť druhého býka v pořadí převyšuje o úctyhodných 400 bodů PFT. Pokud se pořádně podíváte do žebříčku, tak ostatní býky od sebe dělí většinou jednotlivé body, ale u Scolariho je to opravdu rozdíl třídy.

   Scolari pochází z věhlasné rodiny Dreemmoud Spleudor a jeho otcovská diagonála je JEEVES x GOLDWYN x CHAMPION x DURHAM x FORMATION x AEROSTAR x ENHANCER. Jedná se zřejmě o aktuálně, nejlepšího syna JEEVESe na světě a původ je fantasticky alternativní k celé té záplavě synů, vnuků a pravnuků O´mana.

   Allgall Viviana VG86

Dcery Scolariho jsou velmi harmonické krávy s pevnou tělesnou stavbou, prostorným středotrupím, fantastickou mechanikou pohybu a skvělými vemeny s delšími, pravidelně rozmístěnými struky. Tato charakteristika jej předurčuje pro použití do všech technologií včetně dojení na robotech. Produkčně rozhodně nezaostávají a při vysokém mléce mají také vysoký obsah mléčného tuku a proteinu.

   Allgall Vania VG85

Také ve vlastnostech dnes velmi populárního fitness nemá Scolari chybu. Co se týká dlouhověkosti a plodnosti dcer, tak kopíruje svého populárního otce Jeevese a přidává navíc vysokou rezistenci k onemocnění vemene a střední porody.

   Musím říci, že již dlouho se mi nedostal tak kompletní býk do ruky. Jeho charakteristiky perfektně kopírují všechny požadavky chovatelů a osobně se velmi těším, až budeme mít v tuzemských stádech početné Scolariho potomstvo.

Petr Zajíček

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

chianina

            TOPlist