Špičkové brownky na Swiss Expo 2018 Lausanne | Inplem

Špičkové brownky na Swiss Expo 2018 Lausanne

Menu

Galerie

Je vždy velkým zážitkem navštívit výstavu ve Švýcarsku. Zdejší chovatelé jsou opravdu nadšenci a svá zvířata opravdu milují. Swiss Expo je navíc národním šampionátem a tak i organizátoři mají vše nachystané do posledního detailu. Pro nás je to velkou inspirací pro pořádání našich výstav.

Celkově zde bylo prezentováno téměř sto zvířat ve věku od půl roku do dvanácti let. Hodnotil je, stejně jako jerseyky, Barclay Phoenix z Kanady, který je jedním z nejuznávanějších hodnotitelů dojných plemen na světě se zkušenostmi z tak prestižních akcí, jako jde WDE v Madisonu či Royal Winter Fair v Torontu.

Již při prohlídce stájí nás zaujalo, že snad více nežli polovina zvířat má v pozici otce Bloominga nebo Bivera. Je zjevné, že právě tato zvířata v chovech po stránce exteriéru dominují a jsem rád, že i u nás mají chovatelé možnost oba tyto býky využívat.

Vzhledem k tomu, že máme možnost srovnávat zvířata v různých zemích Evropy, tak je evidentní, že Švýcaři jsou výrazně napřed, zejména v utváření vemene a vyjádření mléčného typu. U starších krav byla patrná také fantastická tělesná stavba.

V dechberoucím finále, jehož atmosféru umocňovala podmanivá hudba a světelné efekty, nakonec zvítězila impozantní osmiletá AZ REARING JONGLEUR JOYA chovatele Beniho Schmida. Slzy radosti a spousty emocí po vyhlášení krásně dotvářely dojem z celé akce.

Opět jsme celou akci sledovali se zatajeným dechem a odnesli si řadu inspirací pro naše akce.

Šampionka Joya (vl.), rezervní šampionka Jana (uprostřed) a kráva s nejlepším vemenem Priscilla (vpr.) s judgem

Šampionka Joya s vodičem

Ing. Petr Zajíček


Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Jezdecké hry 2011

            TOPlist