TOP RED HOLŠTÝNI ZE ŠVÝCARSKA | Inplem

TOP RED HOLŠTÝNI ZE ŠVÝCARSKA

Menu

Galerie

Dobří Chovatelé se již naučili používat špičkové Red Holštýny ze Švýcarska, kteří jsou dnes s velkým respektem využívaní po celém vyspělém chovatelském světě. Tito býci jsou jistě výbornou volbou pro každého chovatele, který preferuje pěkné a kapacitní krávy s pevným zdravím, výbornou reprodukcí a schopností produkovat velké množství mléka z objemných krmiv.

Jordan Irene EX96

Velkou výhodou jsou také outcrossové původy a tudíž snadná použitelnost v připařovacích plánech. Jde o býky, kteří se hodí nejen pro chovatele, kteří stále ještě provádí převodné křížení, ale i pro chovatele, kteří mají ve svém stádě „moc“ Holanďanů a Němců. Nebojíme se je použít ale i v chovech černých Holštýnů pro zlepšení užitkového typu, zdraví a konverze živin. Již delší dobu jsou našimi „tahouny“ býci prověření na dcerách.

ISOR (Acme x Stadel x Jordan) je nejpopulárnějším Red Holštýnem u nás i ve Švýcarsku. Jeho matka má nadojeno již přes sto tisíc kg mléka a matka matky přes devadesát tisíc kg mléka. Přitom jsou obě hodnoceny EX90! U dcer očekáváme výtečný exteriér, vysokou dlouhověkost a vyrovnanou produkci. Podrobné informace naleznete zde.

RUSTY (Destry x Rustler x Rubens) je býk pocházející ze špičkové rodiny světové šampionky Savard RENITA, ze které pochází například také známý Incas. Dcery budou opět velmi elegantní krávy s fantastickými vemeny, výrazným užitkovým typem a vyrovnanou produkcí. Podrobné informace naleznete zde.

ULTIMO (Talent x Swatch x Caveman) je levnější variantou býka, který opět přináší super vemena a vyrovnanou produkci s vysokými složkami. Podrobné informace naleznete zde.

Úplnou novinkou jsou pak dva nováčci – špičkoví „genomáci“ nesmírně zajímavých původů:

RED IMPULSE (Alchemy x Jordan x Sayso). Jeho matkou není nikdo jiný nežli dvojnásobná Evropská šampionka Jordan Irene EX96. Je velmi pravděpodobné, že tento býk bude přinášet fantastický exteriér, železné zdraví a solidní produkci s vysokými složkami. Bonusem je také to, že nese alely β-kasein A2A2. Podrobné informace naleznete zde.

BASIST PP (Delect x Seven x Goldwyn) je jedním z nejlepších homozygotně bezrohých Redů na světě a je využíván jako otec býků. Lze u něho očekávat extrémní produkci, fantastická vemena s úžasnou texturou a dobrou dlouhověkostí. 100% telat se rodí a zůstává bezrohých. Podrobné informace naleznete zde.

Ing. Petr Zajíček


Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Farma 1/17

            TOPlist