Aktuality a reportáže | Inplem

Menu » Aktuality a reportáže

Menu

Galerie

Cremona 2017 a "Farm tour"

Ve dnech 26. – 29.října 2017 jsme se v zúčastnili zájezdu do Itálie, během kterého bylo v plánu absolvovat „Farm tour“ po vybraných farmách a navštívit šampionát holštýnských krav v Cremoně.

Grauvieh – šedý alpský skot v ČR

V létě tohoto roku jsme byli osloveni chovatelem z Vysočiny, abychom mu zajistili výběr a dovoz šedého alpského skotu (Grauvieh). V září 2017 jsme se tedy vypravili na nákup do rakouského Imstu na aukci krav tohoto plemene a na několik malých vysokohorských statků.

Jerseyské novinky v naší nabídce

Pro oživení nabídky jerseyské genetiky jsme pro chovatele připravili šestici nových skvělých býků. VJ Janko, VJ Huzar a VJ Quintana pocházejí z dílny skandinávské společnosti Vikinggenetics, Sexing Marlo Patron je od americké společnosti STGenetics a Avon a Method jsou od americké Accelerated Genetics.

Dcera býka VJ Janko

KRALOVICE 2017

Nepřízeň počasí neodradila návštěvníky ani pořadatele

Dekorování šampionky Iris (Kid x Manifold; vl.) a vicešampionky Bětky (Durable x Woodstock)

Opět koncem června patřilo výstaviště Na Hadačce tradiční zemědělské výstavě. Loňský ročník probíhal v nejteplejší den celého roku, což tehdy přineslo řadu problémů lidem i zvířatům. Ten letošní s datem 29. 6. byl zase bezesporu jedním z nejdeštivějších. Vždyť pršelo celou noc před akcí a velmi intenzivně i po celý den výstavy. Ano, je to druhý ročník, kdy nás Svatý Petr takto zkouší, a zároveň druhý ročník, kdy se hlavním pořadatelem Chovatelského dne stal Inplem s.r.o. Myslím, že ve zkouškách jsme obstáli a v dalších letech nás nemůže snad už nic překvapit.

POLNÍ DEN ALIMEXU NEZVĚSTICE 2017

V úterý 13. června 2017 proběhl již šestý Polní den s komentovanou prohlídkou demonstračních pokusů ozimé pšenice a řepky, prezentací zemědělské techniky a také výroční pátá přehlídka holštýnského skotu, z obou farem Alimexu Nezvěstice.

Program zpestřilo vystoupení malých a velmi šikovných hasičů pod vedením zootechničky Jany Šloufové.

Šampionka výstavy kráva Bětka

Zveme Vás na Kralovickou zemědělskou výstavu Na Hadačce

Vážení obchodní přátelé,

rádi bychom Vás co nejsrdečněji pozvali na Kralovickou zemědělskou výstavu Na Hadačce, která se koná tento čtvrtek 29. června 2017, a jejíž součástí vedle polních pokusů, ukázek mechanizace apod. je i Chovatelský den se soutěžní přehlídkou Holštýnského a Českého strakatého skotu.

 

Těšíme se na Vás!

Zveme Vás na Alimex Polní a chovatelský den 2017

II. národní šampionát Jerseyek – přehlídka kravské elegance

Kvalitní Jerseyky jsou v Čechách chovány již několik desetiletí, na výstavách se však objevovaly jen sporadicky jako ukázka. Teprve před dvěma lety uspořádala skupinka nadšenců první a velmi úspěšný národní šampionát. Letos se tedy uskutečnilo v rámci NVHZ 2017 jeho již druhé dějství.

Grandšampionka 2017: Inplem Hulk Dana

BRAUNVIEH BUNDESSCHAU – BUCHLOE 2017

První jarní víkend vylákal skupinku nadšených chovatelů „Brownek“ pod vedením předsedkyně Ing. Hany Roloffové do oblíbeného Algavska. V sobotu 25. března 2017 se totiž v Buchloe konala celoněmecká národní výstava. V krásné historické dřevěné hale se sešlo na 90 vystavujících chovatelů s 200 zvířaty. Ve Schwabenhalle, jak se správně jmenuje, se pravidelně uskutečňují aukce plemenných krav, telat a býků, kde také my nakupujeme pro naše chovatele. Tentokrát hala však byla vyzdobena mnohem slavnostněji. Prezentovala se zde totiž ta nejlepší zvířata z celého Německa.

Šampionka Etiopia (Blooming x Eagle)

NEJLEPŠÍ SVĚTOVÍ BÝCI BROWN SWISS PRÁVĚ U NÁS

Jako velcí fandové plemene Brown Swiss si dlouhodobě udržujeme v nabídce to nejlepší z celého světa pro chovatele v ČR. Díky nám se tak ve stájích českých chovatelů objevují dcery takových světových jmen, jako jsou Huray či Scipio. Nově se nám po letech čilých kontaktů s firmou New Generation Genetics podařil dovoz těch nejlepších býků z USA.

Dcery býka Vígor - první a druhé laktace

Americká špička v naší nabídce: ROOKIE, REFLECTOR a MIDNIGHT

Rádi bychom Vám zde představili naše žhavé novinky také od firmy WW Sires, která na světovém trhu zastupuje dnes nejúspěšnější firmu v USA Select Sires, a dále pak Accelerated Genetics.

Do-Rene-Rookie-9652, dcera býka Rookie

NOVÍ BÝCI Z KANADY

No nového katalogu jsme pro Vás připravili trojici nových býků z dílny Semexu. Domnívám se, že velmi dobře doplní oblíbeného Facebooka a Meridiana. Celá tato skupina býků má tu výhodu, že mají PH od dcer z Kanady i USA a vesměs mají v obou zemích výborné výsledky.

Geneee Saloon 8132

CAMPOGALLO ZAMAGNI – OUTCROSSOVÝ BÝK ROKU 2016

Zamagni – tak zní jméno prvního Itala, který se stal v pořadí 6. outcrossovým býkem roku. Holstein International ho tak zařadil po bok slavných býků, jako jsou Sudan, Massey, Irresistable, Canbee a Octoberfest.

Zamagni Gr Malva VG85 (2. laktace)

MERIDIAN: Skvělá vemena a vysoká užitkovost – hvězdná kombinace

V Americké „topce“ jsou dva výjimeční býci a zároveň blízce příbuzní Meridian a McCutchen. Oba výteční v typu - Meridian se 3,17 směrodatné odchylky, McCutchen 3,23 směrodatené odchylky. Nicméně hodnotíme-li produkci, pak Meridian přináší produkci mléka o 580 kg mléka více.

CEDARWAL MERIDIAN EBONY

CASTELBOSCO INSEME JUDO - podruhé

Ano, kdo sleduje naše stránky, již delší dobu, tak si vzpomene, že jsme o tomto býkovi psali již v roce 2014 (naleznete zde). Tehdy jsme ho již nabízeli jako nadějného „genomáka“ do testace. Dnes se ukázalo, že náš „čuch“ byl opět velmi dobrý!  Vzhledem k tomu, že byl v době testace využíván hojně, tak do žebříčku prověřených býků vtrhl hned s 271 hodnocenými dcerami a s vysokou spolehlivostí nejen potvrdil své charakteristiky z genomického hodnocení, ale v lecčems je i předběhl.

Dcera býka Judo: IT020990921079 All Ven Judo Jennifer GP83

Cremona 2016, konference Inseme a přehlídky potomstva býků na farmách

Každý rok láká chovatele a šlechtitele Holštýna poslední víkend v říjnu italská Cremona ke zhlédnutí impozantní národní výstavy skotu. Na pozvání našich italských přátel se výstavy s rozšířeným programem zúčastnila i skupina dvanácti holštýnských fandů z ČR.

Vítězná holštýnka

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA FARMĚ

Farma Inplem Tehov Vás srdečně zve na

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA FARMĚ

23. října 2016 v 10h

Čeká Vás prohlídka farmy a povídání o zvířatech s průvdcem a ochutnávka našich mléčných výrobků.

MRÁKOV – již po jedenácté

Psát o tom, že Mrákovská výstava byla opět velkým svátkem chovatelství a že celá organizace klapala „jako na drátkách“, či jaký pokrok opět udělaly krávy po dvou letech, by bylo zbytečné a objeví se to v mnoha jiných periodikách. Nebudu se proto opakovat a dovolím si napsat svůj krátký pohled na letošní ročník.

22. Ročník PRIM Chomutice

Již tradičně se první pátek v září se uskutečnil Chovatelský den PRIM Chomutice – Memoriál Ing. Ladislava Hátle. Letošního ročníku se zúčastnilo více než čtyřicet zvířat, které prezentovalo dvanáct chovatelů z okolních regionů.

Vítězka starších krav šampionka PRIM Chommutice 318 522 921 (MANIFOLD x MORD) ze Zemědělské, a.s. Březno

TOP RED HOLŠTÝNI ZE ŠVÝCARSKA

Dobří Chovatelé se již naučili používat špičkové Red Holštýny ze Švýcarska, kteří jsou dnes s velkým respektem využívaní po celém vyspělém chovatelském světě. Tito býci jsou jistě výbornou volbou pro každého chovatele, který preferuje pěkné a kapacitní krávy s pevným zdravím, výbornou reprodukcí a schopností produkovat velké množství mléka z objemných krmiv.

Jordan Irene EX96

Za Jerseykami do Dánska - Landsskuet 2016

Český svaz chovatelů málopočetných dojných plemen skotu uspořádal na přelomu června a července 2016 pro zájemce o chov Jerseyského skotu odborný zájezd na Národní výstavu Jerseyek do Dánského Herningu spojenou s exkurzemi na vybraných farmách.

Vítězka: prvotelka Stakkehave Cavalia Chanel

Postřehy z Evropského šampionátu v Colmaru 2016

Evropská výstava, vrchol chovatelských akcí holštýnských chovatelů, nás letos zastihla v dosti nabitém období. Měli jsme těsně za sebou „Nezvěstice“ a v plném proudu přípravy na „Kralovice“. Nemohl jsem si však Cormar nechat ujít, a tak jsem zanechal kolegy pracovat a nabírat síly a vyrazil sám v úsporném režimu s Vaškem Šalounem z Inseminy.

Colmar 2016

Colmar 2016 se více než třiceti tisícům účastníkům navždy vryje do paměti díky senzační kvalitě účastnících se krav a také díky bezvadné organizaci až do posledních detailů. Bezpochyby šlo o vrcholnou Evropskou chovatelskou událost. Jak řekl judge Markus Mock: „Byly to dny plné vášní, které si budeme pamatovat už navždy. Dny, ve kterých se mísily společně negativní pocity z cen mléka v Evropě a ty pozitivní z pohledu na skutečně fantastické krávy.“

Kralovice 2016

Ve čtvrtek 23. června 2016 se uskutečnila zemědělská výstava na Hadačce organizovaná Kralovickou zemědělskou, a.s.   Již tradičně byly součástí této výstavy perfektně připravené a velice rozsáhlé polní pokusy a výstava mechanizace.

Nedílnou součástí této výstavy byl i 16. ročník chovatelského dne.

Radost z vítězství! Studenti Martin Fousek (vl.) s krávou Erikou a Josef Zajíček s tehdy budoucí šampionkou Kraloviské výstavy Jarunou.

Nezvěstice 2016

Polní den Alimex Nezvěstice tentokrát vyšel na 15. června 2016. Již popáté zde byla zaseta pokusná políčka s nejrůznějšími odrůdami obilovin, která spolu s ukázkami mechanizace poutala velký zájem návštěvníků. Malým zájmem diváků netrpěla ani přehlídka krav, která se konala již počtvrté.

Ing. Petr Zajíček s letošní šampionkou Polního dne při Alimexu Nezvěstice

SWISS EXPO LAUSANNE 2016

Reprotáž z výstavy ve švýcarském Lausanne z ledna 2016. Celkem na programu celé několikadenní výstavy byly přehlídky a hodnocení jalovic a krav sedmi plemen: Brown Swiss, Red Hostein, Holstein, Swiss Fleckvieh, Simmental, Original Brown Swiss a Jersey.

Malebné podhorské město Lausanne na břehu Ženevského jezera.

Aktualizovány kontakty a fotografie zaměstnanců

V sekci KONTAKTY byly aktualizovány kontaktní informace a forografie zaměstnanců. :-)

DOSÁHNĚTE LEPŠÍCH VÝSLEDKŮ ZABŘEZÁVÁNÍ S TECHNOLOGIÍ SEXED ULTRA

Společnost Inplem, s.r.o. nyní jako jediná v České republice svým zákazníkům nabízí unikátní produkt – sexované inseminační dávky vzniklé revoluční technologií SexedULTRA.

OPAŘANY 2016 - TENTOKRÁT PROEVROPSKÉ

Tak, jako každý rok, začátkem května přivítalo příjemné předvadiště v Řepči soutěžní přehlídku českých strakatých a holštýnských krav. Počasí bylo příjemné, protože den předem pršelo a v době výstavy bylo tak příjemně vlaho. Díky tomu a prestiži celé akce se sešlo početné publikum.

Posuzovatel Rostislav Škrabal při práci.

Evropský holštýnský šampionát 2013

Evropský holštýnský šampionát 2013

Evropská výstava FRIBOURG 2013 Švýcarsko

            Letos netradičně v předjarním termínu 1. a 2.3.2013 se konala ,,Celoevropská výstava holštýnských krav“ ve švýcarském Fribourgu. Vzhledem k tomu, že jsme velcí fandové Holštýna, ale i výstavnictví, tak jsme nemohli na této akci chybět. Trochu jsme zaspali v přihlášení do autobusového zájezdu pořádaného ,,Svazem“ a tak jsme zvolili operativnější cestu auty. Organizace se vzorně ujala Bc. Jana Brodská a tak jsme se skupinou zootechniků vyrazili za poznáním a inspirací.

Jak šel rok chovu drobných zvířat na Tehově

Jak šel rok chovu drobných zvířat na Tehově

V roce 2012 jsme začali intenzivně rozvíjet chov drobných hospodářských zvířat na farmě. Rozhodli jsme se chovat zvířata čistokrevná a produkovat tak materiál pro další chovatele. Stal jsem se členem „Svazu chovatelů drobného zvířectva“ a s tátou jsme vybrali tato chovná plemena husy

  • Slepice – Vlaška koroptví 
  • Kachny – Kachna saská
  • Husy – Husa pomořanská strakatá
  •         – Husa landeská
  • Králíci – Vídeňský modrý

MRÁKOV 2012 – nejprestižnější přehlídka holštýnských krav v letošním roce

MRÁKOV 2012 – nejprestižnější přehlídka holštýnských krav v letošním roce

Tak jako každé 2 roky, tak i letos se uskutečnil v polovině září svátek všech chovatelů Holštýna v malebné chodské vesnici Mrákov. Jsem pamětníkem všech 9 ročníků přehlídky a tak mě nepřestává udivovat, jak jde úroveň strmě nahoru. Pokud srovnám první ročníky, kdy se předvádělo na otevřeném fotbalovém hřišti a moderovalo se z valníku ozdobeného břízkami a fábory s úžasným zázemím velkých stanů a profi tribun, které jsou dnes samozřejmostí, tak je to až neuvěřitelné. Také srovnání kvality zvířat je ohromující. Zatímco v prvních ročnících byly předváděny krávy z prvotních generací převodného křížení, dnes zde promenují čistobarevné holštýnky, které snesou mezinárodní srovnání se ctí.

PRIM CHOMUTICE – MEMORIÁL ING. LADISLAVA HÁTLE 2012

PRIM CHOMUTICE – MEMORIÁL ING. LADISLAVA HÁTLE 2012

V pátek 7. 9. 2012 se již po osmnácté konal v areálu hřiště ve Třtěnicích chovatelský den PRIM Chomutice 2012, memoriál Ladislava Hátle. Na letošní ročník se sjeli vystavovatelé z holštýnských chovů, kteří ozdravují od IBR. Mohli jsme se tu tedy setkat s chovateli ze zemědělských podniků Královehradeckého, Středočeského a Libereckého kraje.

Slavnostní otevření Pohybového a odpočinkového hippocentra Farmy Tehov - Jezdecké hry

Farma Tehov zve širokou veřejnost a zejména zájemce z oblasti hobby jezdeckého sportu na Slavnostní otevření Pohybového a odpočinkového hypocentra Farmy Tehov, v rámci kterého si mohou přijít zazávodit dospělí i děti v rámci amatérských soutěží s doprovodným programem, živou muzikou a zaručeně „farmářským občerstvením“. Jezdecké hry se konají v neděli 23. září 2012 od 9,00 hodin ráno a budou probíhat po celý den. Přijďte si zazávodit, nebo se jen podívat, o legraci nebude nouze.

Selský dvorek - I. etapa Pohybové a odpočinkové hippocentrum Farma Tehov

Selský dvorek - I. etapa Pohybové a odpočinkové hippocentrum Farma Tehov

V červnu letošního roku byl úspěšně dokončen projekt Pohybové a odpočinkové hippocentrum Farma Tehov. V rámci projektu byla vybudována nová venkovní jízdárna o rozměrech 60x40metrů spolu s přírodním hledištěm a komentátorským stanovištěm na terénní vyvýšenině, tábořištěm, mobilními boxy pro koně návštěvníků, příjezdových komunikací, parkovišť včetně opěrných gabionových zdí, retenčních jezírek pro regulaci odtoku dešťových vod a doprovodné zeleně.

Plodní býci v naší nabídce

Plodní býci v naší nabídce

Tak, jak se Inplem úspěšně snaží vybírat pro chovatele ty nejlepší býky z celosvětové nabídky, po stránce produkční a exteriérové, tak nezapomíná ani na fitness. Velmi důležitým znakem této kategorie je určitě plodnost. Pokud si uvědomíme, jak mnoho zasahuje právě tato vlastnost do ekonomiky každého chovu, je to určitě na místě.

Kralovice 2012

Kralovice 2012

Ve čtvrtek 28.6.2012 se již tradičně konal chovatelský den na Hadačce u Kralovic. Pro návštěvníky bylo k vidění mnoho zajímavého. Velmi precizně byly připraveny ukázky polních pokusů, výstava zemědělské techniky, ukázky plemen koní a přehlídka holštýnských krav a jalovic.

KOŠETICE 2012

KOŠETICE 2012

Dne 14.6.2012 se konal na předvadišti v Košeticích třetí ročník výstavy mléčného skotu. Tento je pravidelně pořádán jednou za dva roky jako alternace Chovatelského dne ve Zdislavicích.  Především bych ráda vyzvedla opravdu vysokou úroveň všech předvedených zvířat (vystavující - Agrodam s.r.o.Hořepník, Agropodnik Košetice a.s., Dobrosev, a.s. Dobronín, Rozvodí, spol. s.r.o Černov, Selekta Pacov, VOD Zdislavice, ZD Čechtice, ZD Krásná Hora na Vltavou a.s., ZD Vysočina Želiv, ZF Rolnička Lipanovice, ZOD Hořice a ZP Keblov).

JARO 2012 V TEHOVĚ

JARO 2012 V TEHOVĚ

Jako každý rok je jaro na naší farmě především ve znamení rození mláďat. To nám přidělává spoustu starostí a práce, ale přináší i mnoho radosti a naděje z nové kvality další generace.

Majitelé koní častěji vyráží na vyjížďky i na nově otevřenou pískovou jízdárnu a ti sportovně založení se účastní také závodů.

Toto jaro je také dokončována I. etapa projektu „Selský dvorek“, která zahrnuje stavbu jízdárny se zázemím, tábořiště a příjezdové cesty s odstavnými parkovišti. Tato akce je spolufinancována MAS Říčany a SZIF. Věřím, že po dokončení budou vybudované objekty sloužit k lepšímu přístupu návštěvníkům na farmu a jejich sportovnímu i společenskému vyžití.  

Pro ty kdo nám fandí a mají s námi radost z chovaných zvířat přináším pár informací o přírůstcích a úspěších jednotlivých druhů chovaných zvířat:

OPAŘANY 18.5.2012

OPAŘANY 18.5.2012

Krásné jarní počasí nás provázelo na XIV.ročníku VÝSTAVY PLEMENNÉHO SKOTU již tradičně pořádaného Zemědělským družstvem OPAŘANY  na předvadišti v Řepči. Předvedeno bylo celkem 65 zvířat, z tohoto počtu bylo 34 krav a prvotelek plemene C. Zbývající počet připadl na holštýnské krásky.  Masná plemena skotu byla představena mimo předvadiště pouze formou ukázky základních plemen, jakými jsou charolais, limusine a aberdeen angus.

Další přírůstek do tehovského stádečka jerseyských krav

Další přírůstek do tehovského stádečka jerseyských krav

Dne 18.11.2011 se otelila jerseyka 129099 932 - Miluna  a rozšířila tak naše stádečko o jalovičku Anežku - otec JFR2

PRIM CHOMUTICE 2011

PRIM CHOMUTICE 2011

2. září 2011 proběhla v Chomuticích již tradiční výstava holštýnských krav „PRIM CHOMUTICE“ organizovaná firmou Chov servis, a.s. a Agro Chomutove, a.s. Premiérově se také zúčastnili chovatelé ze středních Čech se kterými dlouhodobě spolupracujeme Poděbradská blata, a.s. a Zemědělská a.s. Březno.

Národní výstava hospodářských zvířat Brno 2011

Národní výstava hospodářských zvířat Brno 2011

V termínu 23.-26.6.2011 jsme se zúčastnili Národní výstavy v Brně.

Příjemný stánek, kde jsme chovatelům podávali nové informace o našich službách, jsme měli na volné ploše a o jeho výzdobu se skvěle postarala kolegyně Bc. Jana Brodská. Nabízet jsme měli co, vždyť nyní disponujeme nejlepšími býky ze všech významných populací holštýna.

 Již tradičně naši fitéři pomáhali s přípravou zvířat některým chovatelům se kterými spolupracujeme. Radost nám dělala nejen krásná zvířata, ale také velmi dobrá práce a předvádění mladých studentů Střední zemědělské školy v Poděbradech a v Horšovském Týně, ale i dalších dětí a mládeže.

Chovatelský den SOBOTKA

Chovatelský den SOBOTKA

Dne 18.5.2011 jsme se prezentovali s nabídkou našich služeb na Chovatelském dni v Sobotce. Naší pozornosti ovšem samozřejmě neušlo ani předvadiště.

Zahájili jsme spolupráci s firmou Top Angus

Zahájili jsme spolupráci s firmou Top Angus

Zahájili jsme spolupráci s firmou Top Angus, která se zabývá dovozem špičkové genetiky masných plemen skotu. Inseminační dávky z jejich nabídky jsou Vám k dispozici i prostřednictvím naší společnosti.

1

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

Jersey Dánsko

            TOPlist