22. Ročník PRIM Chomutice | Inplem

22. Ročník PRIM Chomutice

Menu

Galerie

Již tradičně se první pátek v září se uskutečnil Chovatelský den PRIM Chomutice – Memoriál Ing. Ladislava Hátle. Letošního ročníku se zúčastnilo více než čtyřicet zvířat, které prezentovalo dvanáct chovatelů z okolních regionů.

Vítězka starších krav šampionka PRIM Chommutice 318 522 921 (MANIFOLD x MORD) ze Zemědělské, a.s. Březno

Přehlídku Holštýnského plemene zahájila prezentace chovatelů a soutěž o nejlepší kolekci zvířat. V kategorii jalovic toto ocenění získali domácí z AGRA Chomutice a nejlepší kolekci krav přivezli chovatelé ze společnosti Karsit Agro, a.s.

Letošní kategorii jalovic ovládla jediná červená jalovice výstavy 333 843 952 (REDMAN x DERREK) ze zemědělské společnosti SVOBODNÉ, a.s. farma Havlovice. Poté následovala tři kola krav na první laktaci, ze kterého postupovaly vždy dvě nejlepší do finále této kategorie, které nakonec ovládly kravky od Karla Stříbrného.  Vítězem finále prvotelek se po těsném souboji stala 298 964 952 (GOLDSUN x JORDAN) a s ní do celkového finále postoupila 317 693 952 (MOGUL x EUKALIPTUS).

Kategorie krav na druhé a další laktaci byla prezentována velkým množstvím krav na druhé laktaci doplněna několika vynikajícími staršími kravami. Z této vyrovnané skupiny zvířat do celkového finále postoupily také dvě plemenice. Jako vítězka starších krav byla vybrána 318 522 921 (MANIFOLD x MORD) ze Zemědělské, a.s. Březno a 240 001 952 (RICHMAN x OKENDO) opět od Karla Stříbrného. Finále celého chovatelského dne byl souboj rodiny Stříbrných a Zemědělské, a.s. Březno. Bylo radost sledovat to nejlepší z celého dne, ale šampionkou mohla být jen jedna. Nakonec judge Rosťa Škrabal vybral dceru Manifolda ze Zemědělské, a.s. kteří tak završili hatrick a získali i titul šampionky PRIM Chomutice potřetí v řadě za sebou.

Velkou radost jsem měl také ze skvělého hodnocení dcery býka Goldsun, která získala titul krávy s nejlepším vemenem  výstavy. Býka Goldsun jsme hojně využívali právě pro jeho skvělé znaky utváření vemene.

Jsem rád, že jsem  strávil velmi příjemný den v Třtěnicích u Chomutic a děkuji organizátorům za přípravu výstavy a chovatelům za vynikající prezentaci svých zvířat.

Kompletní fotogalerii naleznete zde.

Ing. Jan Macháček

 


 

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Aktuální články

Hledat

Aktuální počasí

 

In-počasí

Obrázek z galerie

            TOPlist