ČESKÉ KRÁVY NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ VE VERONĚ

CHORU VE VERONEČeští chovatelé se svými kravami se historicky poprvé utkají v ringu se zahraniční konkurencí světové úrovně ve Veroně!

Této výzvy se chopila 1. zemědělská a.s. Chorušice. Do Verony tak vyrazily tři plemenice a devítičlenný tým: ředitel MVDr. Miroslav Hrdlička, zootechnici Andrea Paličková a Milan Mikšovský, bonitér a fittér Lukáš Výborný a Tereza Kosobudová, za Inplem s.r.o. je doprovázejí Ing. Radek Hlavnička a Kamila Hesová. Spolu s nimi také cestuje studentka SZeaV školy v Lanškrouně Nela Sršňová, která se bude spolu s Milanem Mikšovským účastnit show mladých chovatelů.

Držte jim společně s námi palce a sledujte den po dni jejich účast zde!

Denně aktualizovanou fotogalerii naleznete ZDE.

Magdalena Zajíčková


PÁTEK 31. ledna 2020

Večer:

NEHLEDALI JSME VÝMLUVY, VÝZVU PŘIJALI. A výstava dopadla výborně. Druhotelka a starší kráva neskončily poslední. A účast v soutěži tříčlenných týmů byl v úžasné konkurenci velký zážitek. Nejvíc jsme hrdi na přípravu krav a dokonalé předvedení. S poklonou pořadatelům, poděkováním našim sponzorům a vírou v lepší zítřky českého výstavnictví v sobotu ráno naložíme krávy a hurá domů.

Za CHORUSIC HOLSTEIN posledním hlasem zdraví Miroslav Tortora Hrdlička.  

  -VIVA CHORUSIC HOLSTEIN- 

 

20Den D expedice Verona 2020 pod heslem

NEHLEDEJ VÝMLUVY, PŘÍJÍMEJ VÝZVY je tady.

Krávy naposled umyté, chystá se finální úprava, načesat ocasy, nablískat paznehty...

Ve 13:50 jde na řadu první a pak dál a dál. Jako bonus se účastníme týmové soutěže farem, kde se naráz předvádějí 3 krávy a hodnotí se vyrovnanost kolekce.

  

JDEME DO FINÁLE NAŠEHO PŮLROČNÍHO SNAŽENÍ, DRŽTE NÁM PALCE

- VIVA BOVINE -

V noci ze čtvrtka na pátek jsme drželi na výstavišti hlídky, aby se nám krávy už neznečistily. Také bylo potřeba je v přesných časech (které pečlivě a náročně vypočítával Míra Hrdlička) podojit, aby dnes v době, kdy se půjdou předvést do předvadiště měly vemena optimálně nalitá.

18

Poslední oddojení předních čtvrtí Cinzany (4:30)

ČTVRTEK 30. ledna 2020

Expedice Verona 2020, den 4. FIERAGRICOLA, již 114. ročník této mezinárodní zemědělské výstavy. Dnes je v plánu krom finalizace příprav krav prohlídka i ostatních expozic v rozsáhlém komplexu 12 hal. Taky se s námi těšíte na zítřek? Den D. Zítra to vypukne. S někým z Vás se tu možná potkáme, první fanušci - krajani již dorazili. Těm ostatním GoPro kamerou natočíme atmosféru přímo v ringu. Tak kdo ještě vyrazíte za námi, přejeme šťastnou cestu.

Chorušické krávy půjdou do předvadiště v pátek v těchto časech:

Lucille 13:50

Mili 14:40

Cinzana 16:20

16

 17

 Ukázka robotické kruhové dojírny od DeLavalu

STŘEDA 29. ledna 2020

Večer:

10

Hlavním dnešním úkolem bylo stříhání krav, kterého se ujal Lukáš s Terezou a Radkem. Také dnes proběhl Juniorský šampionát ve vodění krav, kterého se zůčastnila Nela Sršňová, a soutěž mladých bonitérů, kde Milan Mikšovský obsadil krásné druhé místo.

   11    12       

Dnes jsme také museli vyřešit jednu záludnost. Ráno se nám říjela druhotelka Mili, tak jsme museli shánět italskou inseminační službu, což se nám podařilo a věříme v jistou březost.

13

Večer, než jsme opustili výstaviště, jsme ještě na prázdném předvadišti trénovali vodění krav, aby si zvykly na italskou půdu a v pátek se na šampionátu předvedly v celé parádě.

  14        15  

 

Ráno:

10"Nehledej výmluvy, přijímej výzvy," asi tak by se daly shrnout dojmy Dr. Hrdličky ze třetího dne ve Veroně. Nakrmit krávy po dlouhé cestě z ČR do Itálie z místních zdrojů, tolik odlišných od těch domácích, to opravdu výzva je! Zvláště v případě druhotelky, která navíc má od včerejška říji a nechce se jí chodit a trénovat. Štěstí, že má říji dnes a ne v pátek. :-)

Načasování dojení na finále dnes odzkoušeno.

Příjemné ranní překvapení: nad předvadištěm visí i česká vlajka! Narozdíl od NVHZ v Brně loni. Viva Italia!

9


ÚTERÝ 28. ledna 2020

Krávy umyté, banner chovatele s logy sponzorů a partnerů vyvěšen! Úvaziště se dnes již pomalu plní kravami z celé Evropy.

Kravám se podstrojuje, aby se jim pěkně naplnily bachory. O dostupnosti krmiva na výstavišti jsme byli předem informováni, takže krávy tři týdny před vlastní výstavou byly krmeny ve "výstavním režimu" - seno a doplňky (jádro, sušené vičencové granule, sušené cukrovarské řízky, melasa, sójový šrot), denní dávka 10 - 20 kg. Asi 0,5 tuny zmíněných krmných doplňků bylo tedy třeba vzít si do Itálie s sebou. Vodu krávy dostávají ohřívanou. Prvotelka Chorusic Brewmaster Lucille 10 z tohoto systému krmení nadšená asi není, ale není zbytí.

7

8

5


PONDĚLÍ 27. ledna 2020

Odjezd z ČR okolo 04:00 ráno směr Verona. Z původního výběru čtyřech plemenic jednou tři: 

  • CZ 384837 921 CHORUSIC GOLDSUN CINZANA 2 VG87, 4. laktace (otelená 25.10.2019)
  • CZ 433974 921 CHORUSIC SALT MILI 3 VG89, 2. laktace (otelená 19.8.2019)
  • CZ 463164 921 CHORUSIC BRAWMASTER LUCILLE 10 VG87, 1. laktace (otelená 18.8.2019)

Všechny krávy se nejen na tuto na výstavu připravovaly již delší dobu a tak vše zvládají bez problémů. Cesta plyne hladce a odpoledne po 16. hodině celá výprava přijíždí na výstaviště Fiera Verona, kde je již očekávají zástupci ANAFIJ. Probíhá důkladná veterinární přejímka, která rozhodně není pouze formální. Vše jde dobře a dle plánu, krávy jsou ustájeny na úvazišti, kde jsou konečně podojeny.

Aby nebylo nutné převážet kromě krav také balík sena na týden, krávy dostávají místní seno, které je v místě výstavy k zakoupení. Zbytek krmení si chovatel dovezl s sebou z ČR, nic než seno a slámu na místě koupit nelze. Dlužno říci, že sláma je velice drahá a kvalita dostupného sena byla trochu zklamáním - běžně je v Itálii k mání fantastické uměle dosoušené seno. Naše očekávání takového standardu se tu tedy nenaplnilo.

3

2

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
5446445

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795