Switch to English

SWISS EXPO 2020 - Šampionáty plemen brown swiss a jersey

Swiss Expo 2020 v Ženevě pro nás bylo fantastickým zážitkem. Soutěžilo osm plemen a přihlášených bylo bezmála 1400 zvířat ze Švýcarska, Itálie, Španělska, Německa, Francie, Lucemburska a Rakouska.

Šampionát Jersey

Přestože naším hlavním cílem návštěvy byly šampionáty holštýnského plemene, nenechali jsme si ujít ani přehlídku plemene jersey.  Rozhodčím pro tento šampionát byl vybrán Joel LEPAGE z Kanady. I přes menší počet diváků zde panovala dokonalá atmosféra, která byla umocněna konáním v pozdních večerních hodinách.

ROSSIE ETJalovice byly předvedeny celkem v pěti kategoriích. Již při předvedení první skupiny nejmladších jalovic jsme si vybrali svou oblíbenkyni, fantastickou ROSIE ET, která dokázala konkurovat i mnohem starším jalovicím. Umístila se na prvním místě ve své skupině a nakonec se stala rezervní šampionkou. Vítězkou mezi jalovicemi se stala Du Bon Vent On T Aime.

Po jalovicích byly předvedeny mladé krávy ve dvou početných skupinách, překvapila nás především kondice a rámec předváděných jerseyek. To nejlepší však přišlo nakonec a do předvadiště vstoupila skupina nejstarších krav. Z počátku poloprázdné tribuny se zaplnily a přišlo napínavé finále. Titul šampionky obhájila Suprême May POMME D'API, která si rovněž odnesla cenu za nejlepší vemeno.

Základní sumarizace výsledků:

Šampionka Suprême May POMME D'API DJ May x Belmont
Vicešampionka Bül-R Oliver-P MELODIE Oliver-P x Eclipes-ET P
Nejlepší vemeno Suprême May POMME D'API DJ May x Belmont

Kompletní podrobné výsledky naleznete zde.IMG 6288

IMG 6666


Šampionát Brown Swiss

Šampionátu plemene Brown Swiss se zúčastnily krásky ve čtyřech skupinách jalovic a pěti skupinách krav. Soutěžící byly elitou Evropy, skvělé kondice a vizáže, které se dokázaly elegantně předvést a spolupracovat se svými vodiči. Chvílemi to vypadalo, že se po předvadišti téměř vznáší. Efektivitě show přispěla svěží až strhující hudba a nádherné světelné efekty. V kategorii jalovic se šampionkou stala Phil KAYLA a rezervní šampionkou plemene Kälingen Calvin Chanel-ET ze Švýcarska.

Phil KaylaV nejzajímavější části šampionátu atmosféra zvážněla a předvedly se krávy ročníků 2005 - 2017. Pokračovalo se vyhlášením šampionky plemene. Vyhlášení  prvních míst bylo ve velkém stylu, judge Stefan Hodel všechny do poslední chvíle napínal, obcházel favoritky, diváci stupňovali aplaus a šampionkou se stala Plattenbach BS Glenny GINA, která současně vyhrála i soutěž o nejlepší vemeno.

Základní sumarizace výsledků:

Šampionka Plattenbach BS Glenny GINA  Glenny x Sesam
Vicešampionka  BLENA Alino x Blooming
Nejlepší vemeno  Plattenbach BS Glenny GINA  Glenny x Sesam
Res. nejlepší vemeno WENDY Jongleur x Willi

 Kompletní podrobné výsledky naleznete zde.IMG 6779IMG 7069

Glenny GiNA

Oficiální fotografie nejen těchto dvou plemen ze Swiss Expo 2020 i z ročníků minulých naleznete zde.

Milan Mikšovský (1. ZAS Chorušice)

Nela Sršňová (Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun)

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
4065827

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795