Switch to English

USA TOP list 4/2020

Rádi bychom Vás  lehce informovali o významných momentech žebříčku amerického.

Zde došlo  při  dubnovém sčítání  k tzv. posunu báze.  Velmi nás těší stabilně silná pozice syna a otce - DYNAMO (Rubicon x Robust) a RUBICON (Mogul x Robust). RUBICON je nejstarším býkem první dvacítky TOP listu, narozen 20. 12. 2012. Tím, že dokáže držet krok s o generaci mladšími býky, potvrzuje svoji výjimečnou kvalitu. Poprvé vstoupil do žebříčku prověřených býků v srpnu 2017 s hodnotou TPI 2723. S přibývajícím množstvím dcer (i přes posun báze) navíc tato hodnota roste. Jeho nejvýše světově postaveným synem je právě DYNAMO. Býk velkého potenciálu, zejména v produkci mléka a složek. Jeho dcery jsou krávy středního rámce s výbornou dlouhověkostí.

HOUSA000072364645 UNO HOPE ET EX92Nově se ke špičce prověřených býků zařadil NOBLE (Altaspring x Numero Uno). Jednou z nejsilnějších stránek tohoto býka je bezesporu plodnost (použitelné sperma začal produkovat již v devíti měsících věku!!) a to nejen vlastní, ale i rodokmenová. Jeho matkou je MS DELICIOUS NIGHTOUT 3-ETN. Ze stejného spojení pochází i jeho mladší „bratr“ NIGHTHAWK (Altaspring x Numero Uno). Slovo bratr píši záměrně v uvozovkách, protože matkou Nighthawka je další z klonů MS DELICIOUS NIGHTOUT 2-ETN. Oba tito býci výborně březnou. A to nejen subjektivně ze zkušeností v našich chovech, ale i čísla hovoří jasně. NOBLE PH plodnosti v ČR: jalovice 124, krávy 110. NIGHTHAWK na jalovicích dokonce 128, krávy 106. Připomeňme ještě jednu podstatnou skutečnost, a to že 80 % použitých dávek těchto býků je v sexované formě SexedULTRA 4M.

Přes NIGHTHAWKa jsme se volně dostali k mladší generaci býků genomických. Žebříček opanoval CAPTAIN (Charl x Sabre). Jsme rádi, že od konce května můžeme chovatelům poskytnout jeho sexované inseminační dávky  v programu „Legends“. Spolu s ním jsou v tomto programu dostupní i HEIR (Dedicate x Dearing) a ROUX (Frazzled x Dearing), jejichž matka je produktem významné rodiny Uno Hope–ET EX92. Dále býky DEDICATE (Superhero x Robust) a NASHVILLE (Dynasty x Nominee).

Z genomických býků nesmíme zapomenout na špičkové  syny Helixe TWITCH (Helix x Delta) a PACO (Helix x Rubicon). Při pohledu na horní příčky genomického žebříčku nás upoutá množství synů po Richard Charl. Jeho krev do našich chovů vnese vysoce produkční BY-PASS (Charl x Jedi), který je navíc nositelem atraktivních alel BBA2A2. Výborné somatické skóre a dlouhověkost ho předurčují k masovému použití. Ve výčtu nesmíme také zapomenout na plnokaseinového nováčka v naší nabídce, býka ABBOTSFORD (Noble x Rubicon). Naopak stálicemi se již stali typaři MAKER (Saloon x Kingboy), MOOVIN RC (Avalanche x Bradnick), UPGRADE (Crush x Atwood) a v neposlední řadě RAPID (Rubi –Haze x Rubicon), kterého nalezneme velmi vysoko i v českém gSIH žebříčku, stejně jako NIGHTHAWKa  a NOBLEho.

Věřím, že si z naší široké nabídky jistě vyberete. V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím nezávazně obracejte. Přejeme krásné májové dny a těšíme se na další spolupráci.

Topky si můžete prohládnout zde:

Jana Brodská

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
4065852

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795