PH USA 8/2020

V návaznosti na srpnové plemenné hodnoty mi dovolte upozornit na některé novinky, nebo naopak stálice naší nabídky.

Nejvýše postaveným býkem prověřeného TOP listu v majetku naší spolupracující firmy  STgenetics je NIGHTCAP (Altaspring x Numero Uno), který se bohužel nekvalifikoval pro Evropu. Jeho matkou je MS DELICOUS NIGHTOUT-ET pocházející ze stejného embryotransferu jako matka jednoho z našich nejprodávanějších býků jménem NIGHTHAWK (Altaspring x Numero Uno). NIGTHAWK vyniká nejen velkým potenciálem svých produkčních znaků, ale i excelentní vlastní plodností. Aktuální RPH vlastní plodnosti v ČR jsou 118 na jalovicích a 115 na kravách. Vzhledem ke skutečnosti, že 80% inseminačních dávek tohoto býka je používáno v sexované podobě ULTRA 4 M, pak jsou tyto výsledky přímo ohromující.

Dynamo slider

Dalšími v pořadí jsou dvojice syna DYNAMO (Rubicon x Robust) a otce RUBICON (Mogul x Robust). Zejména druhý jmenovaný je velkým „držákem“ TOPky. V současnosti má po světě hodnoceno 7 123 dcer v 1 289 stádech. Poprvé se v žebříčku prověřených objevil v srpnu 2017. Tedy již před třemi lety!!!  Vždy se pohybuje v první dvacítce.

Následuje býk BATTLE (Draco x Mogul), kterého jsme používali jako genomického testanta. Snaha o návrat k němu bohužel není možná, protože býk již nežije. Jeho dcery žijící v České republice, u kterých jsme provedli genomické testování, patří bezesporu ke špičce.

Další stálicí v prověřených je NOBLE (Altaspring x Numero Uno), který je velice úzce spjat opět s rodinou výše jmenovaných NIGHTCAP a NIGHTHAWK.

Noble daughter

Dcery Nobleho

Novinkami v nabídce jsou DAWSON (Duke x Draco), který je synonymem extrémní produkce. Velmi dobré znaky vemene, včetně delších struků, ho předurčují k použití v tvrdě produkčních chovech. K dispozici máme inseminační dávky v konvenční podobě i sexované v kvalitě ULTRA 4M.

WERNER (Dedicate x Frazzled) je další z novinek. Je prototypem dlouhověkého býka s vysokými indexy  pro zdraví (dlouhověkost 7,7 !!, somatické skóre 2,64!!, NM$ 741 !!). Jeho znaky produkční ale určitě nezaostávají.

Nabídka je široká a určitě je schopna uspokojit preference každého chovatele. Za zmínku jistě stojí i RAPID (Rubi-Haze x Rubicon), PACO (Helix x Rubicon), TWITCH (Helix x Delta), ABBOTSFORD ( Noble x Rubicon), BY-PASS (Charl x Jedi)

………stačí si jen vybrat.

 Jana Brodská

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
5446770

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795