PLEMENNÉ HODNOTY SRPEN 2021

551HO03600Bull nashvilleKomentáře a postřehy k PH 08/21 jsme se rozhodli tentokrát zpracovat komplexně za všechny významné populace najednou. Pro naši nabídku jsou dosažené výsledky potvrzením, že pracujeme s odstupem s nejelpší světovou genetikou a spolupracujícím chovatelům zprostředkováváme zdroje s tím nejvyšším genetickým ziskem!

 

Nepřehlednutelní Američani

Posuďte sami: oficiální TOPce prověřených holštýnů v USA kraluje s náskokem již druhé plemenné hodnoty Charl. Tento fenomenální produkční býk je nabízen i u nás v programu Legend Sires. Nově se do špičky katapultovali také býci Nashville NM$ přesahujícím magickou tisícovku (TOP 3) a plnokaseinový Dedicate (TOP 6). Celkově v naší nabídce najdete deset býků, kteří figurují v TOP100. Unikátní je býk King Doc, který jako jediný spojuje vysoké indexy (TOP 20) a fantastický exteriér (PTAT 3,54). Nejlepším z bezrohých je Lusetr P (TOP 55). Své fantastické kvality potvrzují na mnoha tisícovkách dcer mohykáni Rubicon, Dynamo a Mitchell. První dcery mají v hodnocení nově také Rapid, Go Fast a Paco a zatím vypadají velmi slibně.

Mezi genomáky, neuvěřitelně, již přes rok vládne Captain s NM$ také přes tisíc, který oplývá také skvělou plodností. Je též nabízen v porgramu Legend Sires. Americký TOP list genomických býků naleznete zde.

 

Italské hvězdy

U italských prověřených býků překvapuje svými výsledky u nás hojně využívaný plnokaseinový býk Nebula (TOP 4) a velmi stabilní mají výsledky býci Sound System (TOP 6 v IT, TOP 24 v CAN), Clash, Comedy, Rodanas i Jenson. Mezi genomáky figuruje v naší nabídce patrně nejlepší býk s red faktorem Crisalis RF (TOP 2), dálejeden z nejlepších bezrohých býků na světě Geyser P (TOP 3) a také výtečný Distefano.

 

To nejlepší také po chovatele barvených plemen

U plemene jersey jsme na tom velmi podobně. V USA se dostal mezi prověřenými býky do čela hojně využívaný Jiggy (TOP 1). Výtečné výsledky mají též býci VJ Gutz (TOP 3), Got Maid (TOP 16) a VJ Gislev. Z Dánska též pracujeme se špičkou: VJ Winner (TOP 1), VJ Nibiru (TOP 5), VJ Hauga a VJ Gislev. TOP list plemene jersey naleznete zde.

V plemeni brown swiss nabízíme býky, kteří vládnou TOPkám ve Švýcarsku, USA, Kanadě a Itálii. Z porvěřených patří mezi ty absolutně nejlepší Amazon, Arrow, Cadence, Piero, Simbaboy a Bays. Mezi genomáky jsou to především býci Fizzy, Huge, Janco, Jonmar, Noro a Lucky Chance. TOP list plemene brown swiss (Can) naleznete zde.

U těchto tří světově nejvýznamnějších dojných plemen rozhodně pracujeme s tím nejlepším, co na trhu s inseminačními dávkami vůbec je. Pokud nepatříte mezi naše klienty, ozvěte se nám, rádi navážeme spolupráci i s vámi!

Petr Zajíček

Amrické TOPky naleznete kompletně zde.

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013

Farma Tehov

Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795

EQUITEAM FARMA TEHOV z.s.

Jezdecký klub a spolek přátel Farmy Tehov.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9327886

Není plátce DPH

Rostlinná výroba

Josef Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9984551