PLEMENNÉ HODNOTY SRPEN 2021

551HO03600Bull nashvilleKomentáře a postřehy k PH 08/21 jsme se rozhodli tentokrát zpracovat komplexně za všechny významné populace najednou. Pro naši nabídku jsou dosažené výsledky potvrzením, že pracujeme s odstupem s nejelpší světovou genetikou a spolupracujícím chovatelům zprostředkováváme zdroje s tím nejvyšším genetickým ziskem!

 

Nepřehlednutelní Američani

Posuďte sami: oficiální TOPce prověřených holštýnů v USA kraluje s náskokem již druhé plemenné hodnoty Charl. Tento fenomenální produkční býk je nabízen i u nás v programu Legend Sires. Nově se do špičky katapultovali také býci Nashville NM$ přesahujícím magickou tisícovku (TOP 3) a plnokaseinový Dedicate (TOP 6). Celkově v naší nabídce najdete deset býků, kteří figurují v TOP100. Unikátní je býk King Doc, který jako jediný spojuje vysoké indexy (TOP 20) a fantastický exteriér (PTAT 3,54). Nejlepším z bezrohých je Lusetr P (TOP 55). Své fantastické kvality potvrzují na mnoha tisícovkách dcer mohykáni Rubicon, Dynamo a Mitchell. První dcery mají v hodnocení nově také Rapid, Go Fast a Paco a zatím vypadají velmi slibně.

Mezi genomáky, neuvěřitelně, již přes rok vládne Captain s NM$ také přes tisíc, který oplývá také skvělou plodností. Je též nabízen v porgramu Legend Sires. Americký TOP list genomických býků naleznete zde.

 

Italské hvězdy

U italských prověřených býků překvapuje svými výsledky u nás hojně využívaný plnokaseinový býk Nebula (TOP 4) a velmi stabilní mají výsledky býci Sound System (TOP 6 v IT, TOP 24 v CAN), Clash, Comedy, Rodanas i Jenson. Mezi genomáky figuruje v naší nabídce patrně nejlepší býk s red faktorem Crisalis RF (TOP 2), dálejeden z nejlepších bezrohých býků na světě Geyser P (TOP 3) a také výtečný Distefano.

 

To nejlepší také po chovatele barvených plemen

U plemene jersey jsme na tom velmi podobně. V USA se dostal mezi prověřenými býky do čela hojně využívaný Jiggy (TOP 1). Výtečné výsledky mají též býci VJ Gutz (TOP 3), Got Maid (TOP 16) a VJ Gislev. Z Dánska též pracujeme se špičkou: VJ Winner (TOP 1), VJ Nibiru (TOP 5), VJ Hauga a VJ Gislev. TOP list plemene jersey naleznete zde.

V plemeni brown swiss nabízíme býky, kteří vládnou TOPkám ve Švýcarsku, USA, Kanadě a Itálii. Z porvěřených patří mezi ty absolutně nejlepší Amazon, Arrow, Cadence, Piero, Simbaboy a Bays. Mezi genomáky jsou to především býci Fizzy, Huge, Janco, Jonmar, Noro a Lucky Chance. TOP list plemene brown swiss (Can) naleznete zde.

U těchto tří světově nejvýznamnějších dojných plemen rozhodně pracujeme s tím nejlepším, co na trhu s inseminačními dávkami vůbec je. Pokud nepatříte mezi naše klienty, ozvěte se nám, rádi navážeme spolupráci i s vámi!

Petr Zajíček

Amrické TOPky naleznete kompletně zde.

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
5446515

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795