IV. Národní šampionáty plemen JERSEY a BROWN SWISS, BRNO 2021

Šampionka a vicešampionka JERSEYVe dnech 5. - 8. 9. 2021 proběhla na brněnském výstavišti dlouho očekávaná Výstava hospodářských zvířat ANIMAL TECH 2021, jejíchž součástí byly i IV. Národní šampionáty plemen JERSEY a BROWN SWISS.

Nutno říci, že se jednalo po dlouhé době o velice příjemné chovatelské setkání. Doba coronavirová nám totiž v podobných konáních bránila, proto jsme si to velice užili a doufám, že i všichni zúčastnění chovatelé, kterým tímto všem upřímně děkujeme za účast a hlavně přípravu svých zvířat.


jerseyIV. NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT PLEMENE JERSEY

V neděli 5.9.2021 proběhl Šampionát plemen JERSEY. Mohli jsme sledovat přehlídku jemné kapacitní krásy, která je po toto plemeno typická. Představilo se nám téměř čtyřicet zvířat různých věkových kategorií. Součástí Jersey Šampionátu je již tradičně divácky vděčná soutěž malých vodičů. Nejmladšímu vodiči nebylo ještě ani 5 let.

Národního šampionátu plemene jersey se zúčastnili: 1. zemědělská a.s. Chorušice, CZF Miller Svrkyně, ŠZP Lány České zemědělské univerzity, Dučický dvůr s.r.o., Vladimír Gärtner (Farma Voděrádky), K. Hušvárová, Ladislav edek, Petr Novák (Kochánov), SOŠ a SOU Horšovský Týn, Josef Němec & Dominika Takáčová, David Urbánek, Petr Zajíček, Josef Zajíček, ZD Sloupnice, ZS Vysočina a.s.


bswIV. NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT PLEMENE BROWN SWISS

V pondělí 6.9.2021 nastoupily do předvadiště zástupkyně plemene BROWN SWISS. Synonymem tohoto plemene je úžasná konstituční pevnost a velmi dobrá mléčná užitkovost. Předvedené jalovice a krávy byly ukázkové zástupkyně tohoto plemene.

Národního šampionátu plemene brown swiss se zúčastnili: 1. zemědělská a.s. Chorušice, FADOM s.r.o., Farma Bláto, Farma Mirin, Farma Struhy s.r.o., Farma Volavec, Petr Hrůnek (Zvánovice), Kubátovi (Dobříčkov), Petr Novák (Kochánov), Senagro a.s., SŠZe a V Lanškroun, Petr Zajíček.

 


Děkujeme všem zúčastněným chovatelům a našemu ošetřovatelskému týmu v čele s Josefem Zajíčkem. V neposlední řadě pak střihačský tým našeho Radka Hlavničky, který odvedl výkon na evropské úrovni.

A poslední poděkování patří paní Janě Vohryzkové a panu Jindřichu Hellerovi za aktivní přístup k výstavě a prezentaci plemene Tyroslý šedý.

Jana Brodská

Děti do 9 let JERSEYNejlepší prvotelka Jersey KIKKKU ZS Vysočina aŠampionka a vicešampionka JERSEY

Šampionka a vicešampionka BSWElia PalmasIT dojnice s nejlepším vemenem BSW Chorusic Egal Lagavulina 4 Vítězné jalovice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
5446539

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795