Letní býci aneb Čím připouštět v létě

captain lqV létě trápí krávy tepelný stres, který se musíme snažit maximálně eliminovat. Druhým pravidelným jevem je střídání dovolených u ošetřovatelů a zootechniků. Oba tyto faktory vedou ke snížení pohody zvířat a to, co začne většinou jako první pokulhávat, "luxusní funkce" organismu - reprodukce.

Na většině stájí tak dochází ke zhoršení zabřezávání i počtů březostí u jalovic i krav a někteří chovatelé potom sahají přednostně po býcích s velmi vysokou vlastní plodností. U býků, které máme v nabídce, vlastní plodnost pečlivě sledujeme a to ve všech významných populacích, včetně té naší. Rád bych vám zde doporučil ty opravdu nejlepší "letní býky" s nejvyšší plodností při vysoké spolehlivosti dat.

Snímek obrazovky 2023 07 05 142048Konvenční ID

Pokud hledáte skvěle "březnoucího" býka v konvenční podobě, tak z amerického kontinentu doporučuji býky Metz a Redrock, kteří se kromě mimořádně vysoké vlastní plodnosti vyznačují i celkově skvělým fitness.

V České Republice i v Itálii parádních výsledků v této oblasti dosahují býci Pegasus, který je aktuální TOP 1 Itálie, Geyser P, který již za měsíc vstoupí mězi prověřené býky, a také Wendat, který nabízí celkově velice příznivé parametry a outcrossový původ.

Sexované ID

Z palety býků, které nabízíme v podobě inseminačních dávek sexovaných na jalovičky, lze také vybrat velmi dobře. Následující býci dokonce vlastní plodností předčí i v sexované podobě i většinu býků konvenčních. Jsou to býci Charl, Captain a Redrock.

TRIPEIMPACTEMIBeen On Dairy v létě

Absolutní špičkou ve vlastní fertilitě jsou  jednoznačně ID typu "TRIPLE", tedy ty, které obsahují v jediné pejetě směs spermatu tří různých býků, kteří se vyznačují odlišnou dynamikou kapacitace. Tedy doba, po kterou v v pohlavním traktu samice přítomno oplození schopné sperma, je prodloužena. Konkrétně jsou to inseminační dávky Triple BB  (býci plemene belgické modrobílé) a Triple AA (býci plemene a. angus).

Do kategorie těchto býků také patří býk Mojo, který je takovým malým zázrakem - je to býk belgického modrobilého a zároveň je býkem s vůbec nejvyšší vlastní plodností napříč naší nabídnou ve všech plemenech.

Přeji vám, abyste úspěšně překonali léto a ať máte co nejvyšší počet křížků v kartách plemenic. Pro případné bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Petr Zajíček

Snmekobrazovky2021 01 18102605

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
5446431

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795