MLÁDÍ VPŘED!!!

delaineTímto poněkud budovatelským heslem mi dovolte navázat na článek předchozí, který se týkal býků prověřených. Nyní bych se ráda pozastavila nad mladými genomickými novinkami v naší nabídce.

Co do počtu a možností výběru jednoznačně dominují synové světové jedničky prověřených - tedy Captaina. Všichni vynikají excelentní produkcí při pozitivních složkách a skvělou vlastní plodnost - jen si vybrat. Naprosto výjimečnou kombinaci vysoce produkční genetiky v sobě nese býk Maxx (Captain × Lionel × Samuri). Má obrovský produkční potenciál, jak ze strany otce, tak i matky. Doufám, že naši chovatelé tento dostatečně využijí.

redleaZ dalších špičkových synů Captaina musím zmínit býka Delaine (Captain × Crimson × Charley), který je jako jeden z mála nabízen i v konvenční podobě, a také Jerick (Captain × Nightcap × Josuper), který je mojí srdeční záležitostí. Je totiž výjimečný navíc i velmi dobrým typem. Ještě lépe v typu si stojí v Holandsku narozený Septimus (Captain × Subzero × Doc). Lucious P (Captain × Medley × Blowtorch) je pro nás cenný z důvodu bezrohosti a zejména rozmístěním struků od sebe a jejich délkou. Tyto znaky jsou momentálně vysoce lákavou záležitostí. Redlea RC (Captain × Salvatore RC ×Delta) jeden ze starších synů (4. 12. 2020). Komplexní býk, jemuž není co vytknout.

jerick ph 2023 08Opusťme ale konečně krev Captaina a zdůrazněme si i jiné, velice zajímavé původové kombinace. Antonio (Outcome × Rapid × Hotline) je po své matce spojením skvělého funkčního exteriéru a produkce. Navíc nese kombinaci alel kasinů BB A2A2. Dominance (Delux × Pursuit × Achiever) je hojně využíván jako otec býků, nejen pro svůj outcrossový původ. Harvey (Captivating × Eisaku × Delta) má v pozadí po materinální linii deset generací zpět hodnocených EX!!! Vyniká navíc skvělou vlastní plodností i plodností dcer. Maze (Twitch × Charl × Dante) je jedním z mála synů Twitche, také velice zajímavý a z praxe víme, že v našich chovech jeho dávky velice dobře březnou. Outreach (Outcome × Charl × Rubicon) je příslušníkem stejné rodiny jako skvělý Rapid. Velice pozitivní je, že jeho cena začíná být příznivá i k plošnému využití. Thorson (Cowen × Charl × Director) - to je absolutní jednička v produkci, ale i složkách a Net Merit.

maze motherNerada bych zapomněla na chovatele, kteří významně potřebují, nebo chtějí, ve svých stádech posílit excelentní zevnějšek. Pro ně jsme připravili býky Casual (Jagger × Doc × Mogul) a Architect RC (Hancock × Artist × Integral RC). Oba pocházejí z velmi silných a světoznámých výstavních rodin.  

Nabídka je vskutku široká. A to jsme se nedostala ještě k mé oblíbené Itálii. Nezbývá tedy nic jiného, než se těšit na nějaký další článek.

Jana Brodská

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
5933064

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795