Switch to English

LIBRAMONT 2019: Evropská výstava holštýnů

vitezka

Letos se tento vrchol výstavního dění v Evropě uskutečnil v Belgii v obřím výstavním areálu nevelkého městečka v Ardenách poblíž francouzských a lucemburských hranic.

Pořadatelé se svého poslání zhostili skvěle a připravili pro vystavovatele výborné zázemí a všechny soutěže zorganizovali zrežírovali tak, že každý divák musel být pohlcen úžasnou atmosférou. Jediným drobným "škraloupem" byla, na duben nebývalá zima doprovázená i četnými sněhovými přeháňkami, která v předváděcím stanu znepříjemňovala život divákům.

Vítězství ve všech kategoriích i skupinách obhájila reprezentace ze Švýcarska, která tímto opět prokázala svou dominanci v Evropě. Švýcarům úspěšně sekundovali zejména chovatelé z Itálie, Francie a občas i jednotlivci z Velké Británie, Belgie, Lucemburska či Nizozemí.

Ze svého pohledu musím vysoce ocenit vzornou a důstojnou reprezentaci chovatelů z České Republiky, kterou organizoval Svaz chovatelů holštýnského skotu. Mnoho našich přátel a obchodních partnerů vysoce hodnotilo profesionalitu našich fitérů, předvaděčů a ošetřovatelů a též nadějnou úroveň zvířat. Je třeba říct, že jsme byli jediní ze zemí bývalého východního bloku, kteří se zúčastnili! Evidentní je, že v České republice nejsou jen dobří producenti mléka, ale též CHOVATELÉ, kteří svá zvířata milují a dokáží jim dát i hodně navíc!

crnevim3Naší velkou radostí je, že mezi nimi byla mimojiné také 1. zemědělská a.s. Chorušice, která zde reprezentovala ČR s výtečnou krávou Chorusic Dreams Lucille 7 na druhé laktaci. Též mě potěšilo výborné umístění dcer býků Rodanas, Secretariat a Eudon, které prezentovali italští chovatelé.

Osobně jsem si výstavu nesmírně užil a doufám, že naše chovatele i Svazáky účast motivovala k dalšímu úsilí o zlepšení!

Petr Zajíček

Přehled účastnících se zemí zde.

Výsledková listina černých holštýnek zde.

Výsledková listina red holštýnek zde.

vitezkavýcařinevim2

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Beitragsaufrufe
3553087

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795