DUBNOVÝ USA ŽEBŘÍČEK 2021

Dovolte mi prosím několik vět k dubnovým americkým TOP listům. Člověk zajímající se o šlechtění, vždy netrpělivě čeká, až budou tyto světově nejdůležitější žebříčky zveřejněny, aby přehodnotil své chovatelské cíle a zvážil použití jednotlivých býků ve svém stádě. Nás samozřejmě neskutečně těší, že můžeme chovatelům v tuto chvíli nabídnout světové jedničky TOPky prověřené i genomické.

USA 4 2021 CharlHvězdou, která poprvé vysvitla na vrcholu prověřené genetiky, je bezesporu RICHARD CHARL (Charley x Yoder x Supersire) býk s naprosto excelentní produkcí i ekonomikou (NM$ 911!). Tento poprvé prolomil magickou hranici TPI 3000 u prověřených býků.  Jeho hodnota je v tuto chvíli 3050, což je téměř o 200 bodů více než u druhého v pořadí! Richard Charl pochází z rodiny, jejíž zakladatelkou je Hurtgenlea Dante Marissa ET- EX93. Celou touto rodinou se jako zlatá nit táhne vysoká produkce, nad 20 000kg mléka při úžasných složkách. Zejména tuk zpravidla neklesá pod hodnotu 4,2%. Toto potvrzuje i plemenná hodnota pro % tuku samotného Charla. Sexované inseminační dávky Charla dorazí v druhé polovině května. Mezitím se snažíme intenzivně využívat dávky jeho syna jménem BY-PASS.  V době, kdy jako genomák nebyl RICHARD CHARL dovezitelný do Evropy, byl právě plnokaseinový  BY-PASS možností, jak dostat tuto špičkovou krev do našich chovů. V BY-PASSovi se navíc snoubí krev Richard Charla s další špičkovou rodinou Miss Oct Robust Delicious ET-VG87, která je v rodokmenu dnes již legendárních Delco, Draco, Dynamo, Dedicate, Dante, RUBICON, ale také trojice Nightcap, NIGHTHAWK a NOBLE. Dcery všech těchto býků jsou synonymem produkce, dobrého zdraví a funkčního exteriéru. Určitě bych ráda připomněla, že RUBICON v konkurenci o minimálně generaci mladších býků stále neztrácí krok a s množstvím téměř 10 000 dcer se stále drží na skvělém 36. místě USA TOP listu!

USA 4 2021 Hurtgenlea Dante Marissa ET

Hurtgenlea Dante Marissa ET

O prověřených býcích by se jistě dalo napsat několik stran. Musíme se ale na krátko dostat i k býkům genomickým. Zde je již po několikáté na vrcholu CAPTAIN-ET, spolu s jeho klony Jackem a Johnem. Jejich otcem je výše popsaný RICHARD CHARL. Nerada bych se opakovala, ale největší devizou těchto linií a rodin je vesměs vysoká produkce a neskutečně skvělé hodnoty ekonomických indexů (Captain= NM$975) vše co v produkčních chovech potřebujeme. Nadprůměrné jsou všeobecně i velmi důležité znaky plodnosti, ať již vlastní (Captain březne opravdu nadprůměrně) i plodnost dcer.

USA 4 2021 Genosource Sabre 35223 ET VG 85

Matka Captaina: Genosource Sabre 35223-ET

USA 4 2021TwitchPokud by Vás ale uvedené linie „nebavily“, tak naším esem v rukávě je určitě TWITCH (Helix x Delta x NU). Býk odlišné krve, narozený v roce 2017, od kterého si v budoucnu při nástupu do prověřené TOPky hodně slibujeme. Jistě všichni víte, že se intenzivně zabýváme genomickým testováním jaloviček. Z prvních patnácti našeho žebříčku je osm právě po Twitchovi. 

Nesmím ale zapomenou na další naděje v podobě plnokaseinového ABBOTSFORDa, zdraví vemen BIDDERa, extrémního „mlíkaře“ DAWSONa, kombinace super exteriéru a produkce RAPIDa….atd.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit. Těším se na spolupráci a na veškeré potomstvo po zmiňovaných býcích. Přeji krásné jarní dny!!!

 

Jana Brodská

 

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Beitragsaufrufe
5932902

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795