MLÁDÍ VPŘED!!!

delaineTímto poněkud budovatelským heslem mi dovolte navázat na článek předchozí, který se týkal býků prověřených. Nyní bych se ráda pozastavila nad mladými genomickými novinkami v naší nabídce.

Co do počtu a možností výběru jednoznačně dominují synové světové jedničky prověřených - tedy Captaina. Všichni vynikají excelentní produkcí při pozitivních složkách a skvělou vlastní plodnost - jen si vybrat. Naprosto výjimečnou kombinaci vysoce produkční genetiky v sobě nese býk Maxx (Captain × Lionel × Samuri). Má obrovský produkční potenciál, jak ze strany otce, tak i matky. Doufám, že naši chovatelé tento dostatečně využijí.

redleaZ dalších špičkových synů Captaina musím zmínit býka Delaine (Captain × Crimson × Charley), který je jako jeden z mála nabízen i v konvenční podobě, a také Jerick (Captain × Nightcap × Josuper), který je mojí srdeční záležitostí. Je totiž výjimečný navíc i velmi dobrým typem. Ještě lépe v typu si stojí v Holandsku narozený Septimus (Captain × Subzero × Doc). Lucious P (Captain × Medley × Blowtorch) je pro nás cenný z důvodu bezrohosti a zejména rozmístěním struků od sebe a jejich délkou. Tyto znaky jsou momentálně vysoce lákavou záležitostí. Redlea RC (Captain × Salvatore RC ×Delta) jeden ze starších synů (4. 12. 2020). Komplexní býk, jemuž není co vytknout.

jerick ph 2023 08Opusťme ale konečně krev Captaina a zdůrazněme si i jiné, velice zajímavé původové kombinace. Antonio (Outcome × Rapid × Hotline) je po své matce spojením skvělého funkčního exteriéru a produkce. Navíc nese kombinaci alel kasinů BB A2A2. Dominance (Delux × Pursuit × Achiever) je hojně využíván jako otec býků, nejen pro svůj outcrossový původ. Harvey (Captivating × Eisaku × Delta) má v pozadí po materinální linii deset generací zpět hodnocených EX!!! Vyniká navíc skvělou vlastní plodností i plodností dcer. Maze (Twitch × Charl × Dante) je jedním z mála synů Twitche, také velice zajímavý a z praxe víme, že v našich chovech jeho dávky velice dobře březnou. Outreach (Outcome × Charl × Rubicon) je příslušníkem stejné rodiny jako skvělý Rapid. Velice pozitivní je, že jeho cena začíná být příznivá i k plošnému využití. Thorson (Cowen × Charl × Director) - to je absolutní jednička v produkci, ale i složkách a Net Merit.

maze motherNerada bych zapomněla na chovatele, kteří významně potřebují, nebo chtějí, ve svých stádech posílit excelentní zevnějšek. Pro ně jsme připravili býky Casual (Jagger × Doc × Mogul) a Architect RC (Hancock × Artist × Integral RC). Oba pocházejí z velmi silných a světoznámých výstavních rodin.  

Nabídka je vskutku široká. A to jsme se nedostala ještě k mé oblíbené Itálii. Nezbývá tedy nic jiného, než se těšit na nějaký další článek.

Jana Brodská

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013

Farma Tehov

Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795

EQUITEAM FARMA TEHOV z.s.

Jezdecký klub a spolek přátel Farmy Tehov.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9327886

Není plátce DPH

Rostlinná výroba

Josef Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9984551