Switch to English

CZ501129921B50H50 kopieV souvislosti s úspěšným používáním sexovaných dávek jde ruku v ruce i program tvz. Beef on Dairy (masní býci na dojné krávy). Inseminační dávky masných býků se také prodávají v sexované podobě, tentokrát však na produkci býků. Avšak i přesto se může stát, že se narodí jalovice. Co však s kříženou jalovicí holštýna a masného býka?

Bezrozí býci většinou svými vlastnostmi chovatele moc neoslňují. My však máme jako novinku v nabídce naprostou „pecku“ mezi bezrohými býky.

V návaznosti na srpnové plemenné hodnoty mi dovolte upozornit na některé novinky, nebo naopak stálice naší nabídky.

V rámci počítání srpnového se v podstatě v Itálii nic moc nezměnilo. Dalo by se říci "nuda". Já osobně na to však koukám z druhé strany: Plemenné hodnoty v Itálii mají velikou spolehlivost!!

Americký Council Of Dairy Cattle Breeding (CDCB), který sbírá data o zvířatech zapojených do "americké populace" nejen holštýnského plemene a a stanovuje metodiku výpočtu plemenných hodnot, při srpnové aktualizaci PH poměrně významně posouvá genetickou bázi pro ukazatele telení pro všechny býky porvěřené na dcerách.

Úroveň chovů plemen jersey a brown swiss v ČR rychle roste a tak se začínají objevovat zvířata, která naplňují svůj genetický potenciál a ukazují nám své až neuvěřitelné produkční schopnosti.

Inseminace masným býkem, především belgickým modrým, v chovech holštýnských krav se provádí již běžně. Spousta lidí si však nedovedla představit „belgičáka“ využít i v chovech jerseyských krav pro lepší zpeněžení narozených telat. Na farmě Požáry školního zemědělského podniku ČZU Lány, se toho však nebáli.

ecofeedNěkteří z vás, kteří se zajímáte o plemenné hodnoty více a pracujete s americkou genetikou z ST Genetics, jste možná zaznamenali hodnotu EcoFeed. Touto plemennou hodnotu se ST Genetics zabývá ve svém vlastním výzkumu v pokusné stáji v Ohiu, USA. V tomto centru dochází v posledních letech k objektivnímu hodnocení růstové schopnosti holštýnských jalovic (zatím ne krav) v závislosti na množství přijatého krmiva do prvního otelení.

 Haplotypy ovlivňující plodnost skotu.

V současné době vědci znají 10 haplotypů, které negativně ovlivňují plodnost skotu. Haplotyp je úsek chromozomu nebo DNA, který je přenášen jako celek z jedné generace na druhou a při homozygotním spojení těchto letálních genů od rodičů dochází k embryonální mortalitě.

Seite 1 von 6

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Beitragsaufrufe
1311679

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795