Switch to English

Každoročně připravujeme pro chovatele přehled uzávěrek kontroly užitkovosti. 

Jak už je již dlouholetým zvykem, v sobotu 14. 10. 2023 se u nás na farmě pořádala pro jezdeckou veřejnost tradiční Hubertova jízda / Memoriál Josefa Brázdy.

Stává se již tradicí, že na jaře a na podzim připravujeme pro veřejnost Den otevřených dveří. Tentokrát připadl termín na 30. 9.

delaineTímto poněkud budovatelským heslem mi dovolte navázat na článek předchozí, který se týkal býků prověřených. Nyní bych se ráda pozastavila nad mladými genomickými novinkami v naší nabídce.

jerick ph 2023 08Dovolte mi prosím pár slov k plemenným hodnotám zveřejněným v srpnu toho roku. S ohromným náskokem téměř 100 TPI bodů vede tabulku prověřených býků databáze CDCB, nám všem dobře známý Captain (Charl × Sabre × Ahead). Jeho dcery jsou synonymem produkčních zvířat se skvělým fitness. CAPTAIN  pevně „sedí“ na vrcholu již od svého prvního nástupu do prověřených v prosince 2022.

DSC 1074Mladí nadšenci pro chov a výstavnictví dojeného skotu se sešli v týdnu od 31.7. do 3.8. v areálu Střední školy zemědělské a veterinární v Dolním Třešňovci u Lanškouna. Organizačně se na akci podílel Svaz chovatelů českého strakatého skotu, Svaz chovatelů holštýnského skotu, Český svaz chovatelů málopočetných dojných plemen skotu a SŠZe a V Lanškoun. Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Mertin Netolický a velkou podporou a povzbuzením byla i milá a neformální osobní návštěva nového ministra zemědělské pana Marka Výborného.

2023 08 captainO Captainovi toho bylo napsáno již mnohé, nicméně na základě nových okolností je nyní čas podívat se na nějaké novinky. V USA i Kanadě jde o jedničku americké i kanadské TOPky a i jeho potomci se derou na přední příčky žebříčků genomických býků.

Představujeme Pepsiho pravnuka, který vede italský žebříček o neskutečných 48 bodů PFT.

captain lqV létě trápí krávy tepelný stres, který se musíme snažit maximálně eliminovat. Druhým pravidelným jevem je střídání dovolených u ošetřovatelů a zootechniků. Oba tyto faktory vedou ke snížení pohody zvířat a to, co začne většinou jako první pokulhávat, "luxusní funkce" organismu - reprodukce.

Seite 1 von 14

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Nejnovější články

Statistika

Beitragsaufrufe
4992318

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795