Switch to English

Inseminace masným býkem, především belgickým modrým, v chovech holštýnských krav se provádí již běžně. Spousta lidí si však nedovedla představit „belgičáka“ využít i v chovech jerseyských krav pro lepší zpeněžení narozených telat. Na farmě Požáry školního zemědělského podniku ČZU Lány, se toho však nebáli.

ecofeedNěkteří z vás, kteří se zajímáte o plemenné hodnoty více a pracujete s americkou genetikou z ST Genetics, jste možná zaznamenali hodnotu EcoFeed. Touto plemennou hodnotu se ST Genetics zabývá ve svém vlastním výzkumu v pokusné stáji v Ohiu, USA. V tomto centru dochází v posledních letech k objektivnímu hodnocení růstové schopnosti holštýnských jalovic (zatím ne krav) v závislosti na množství přijatého krmiva do prvního otelení.

 Haplotypy ovlivňující plodnost skotu.

V současné době vědci znají 10 haplotypů, které negativně ovlivňují plodnost skotu. Haplotyp je úsek chromozomu nebo DNA, který je přenášen jako celek z jedné generace na druhou a při homozygotním spojení těchto letálních genů od rodičů dochází k embryonální mortalitě.

V posledních měsících byly tři krávy v podnicích, se kterými spolupracujeme, přehodnoceny a získaly nejvyšší ocenění zevnějšku EXCELENT. Vzhledem k tomu, že například za rok 2019 byly v celé ČR takto hodnoceny pouze dvě krávy, tak je to skvělé a chovatelům gratulujeme!!! Zajímavostí je, že všechny jsou dcerami italských býků - ARTES, GOLDEN DREAMS a MINCIO.

HOUSA000135511521Vážení obchodní přátelé,

řada z Vás se již různě dlouhou dobu úspěšně zabývá embryotransferem. Ve spolupráci s některými partnery si Vám dovolujeme touto cestou nabídnout některá zajímavá embrya.

Rádi bychom Vás  lehce informovali o významných momentech žebříčku amerického.

Býci prověření na dcerách

LogoAnafi2O dominanci Sound Systema jsem psal již v předešlém příspěvku. Je ovšem neuvěřitelné, s jakým odstupem vládne oficiálnímu žebříčku. Vždyť na druhého býka má náskok propastných 517 bodů PFT!!! Kromě tohoto indexu, podle kterého se sestavuje oficiální TOPka, vítězí také dle ekonomického indexu IES a dle typu.

V letošním roce se v některých populacích (nejen holštýnského) skotu posunula genetická báze, což nám, plemenářům, nemohlo uniknout. Zvláště zajímavý je posun genetické báze americké, ke kterému nedochází tak často. Americká genetická báze se posouvá jednou za pět let, italská každoročně.

Page 1 of 6

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Articles View Hits
1148614

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795