Switch to English

NOVÍ BÝCI BROWN SWISS V NABÍDCE

Passat Valencia

INPLEM představuje nové býky plemene brown swiss, kteří jsou nyní skladem. Všichni níže uvedení býci jsou nositeli K kaseinu BB, beta-kaseinu A2A2 a nejsou nositeli žádného významného letálního faktoru!

 


Passat

Passat je dalším z řady absolutně špičkových prověřených býků ze Švýcarska. Je nejlepší ve vlastní plodnosti z celé TOP50 býků. Dcery však také vynikají velmi solidní produkcí a mimořádně kvalitním utvářením vemen. Katalogový list zde.


Victor-P

Victor-P je první geneticky bezrohý býk registrovaný v ČR. Ano, také u brownů začíná být hitem genetická bezrohost. Victor je sice genomák, ale je zde vysoká pravděpodobnost, že bude přenášet dobrou produkci a skvělá vemena. Využívá se aktuálně jako otec býků. Katalogový list zde.


Jager-P 

Druhým nováčkem ale dalším absolutně špičkovým prověřeným býkem ze Švácarska je Jager-P, Je to dle mého názoru skutečně nejlepší geneticky bezrohý býk v USA. Jde o žhavého otce býků, který je TOP3 mezi všemi genomáky pro zevnějšek. Je zde také na místě předpoklad solidní produkce s vysokými složkami. Ty jsou hluboce zakořeněny v rodině - vždyť matka Trout Run Driver Jan P VG86 (na fotografii) nadojila na 1. laktaci téměř 12 000 kg mléka, 4,9% T a 3,8 % B. Matka je též plnou sestrou respektovaného býka Jay-P, kterého bohužel není možné dovézt do Evropy. Katalogový list zde.


 

Lucky Carl

Také Lucky Carl je plemeník využívaný jako otec býků. Aktuálně je nejlepším genomickým býkem v USA, který je dostupný pro Evropu. Lucky Carl je králem v produkci mléčných složek a rovněž přináší i velmi dobrý zevnějšek. Katalogový list zde.


Hubert TMB 71

První býk plemene brown swiss, který se narodil v ČR, byla mu udělána genomika ve Švýcarsku a nyní pro

dukuje sperma na tuzemské inseminační stanici. Jeho babičkou je věhlasná Selina (na fotografii), německá národní šampionka a matka býků, která dokázala na maximální laktaci nadojit 16 426 kg mléka, 4,7% T a 3,8% B! Rodokmen i genomické hodnoty Huberta předurčují jako přenašeče výtečných vemen, železného zdraví a vysokých mléčných složek. Katalogový list zde.

Petr Zajíček

 

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Beitragsaufrufe
2649728

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795