Switch to English

VÍCE NEŽ ZAJÍMAVÍ ITALOVÉ!

RODANAS HOTOV

Aby výčet našich novinek byl kompletní, nesmíme zapomenout na naši oblíbenou Itálii.

RODANAS (Doorman x Snowman) vede prosincový italský žebříček s hodnotou národního indexu PFT 3891. Jde o neuvěřitelného zlepšovatele množství mléka (1057kg) i složek (+0,58% T a +0,21%B !!). Navíc zdraví vemen potvrzuje fantastické somatické skóre SCS 2,51! Tento býk v našich chovech udělá jistě ohromný kus práce jak z hlediska množství, tak kvality produkovaného mléka. Přičemž jeho indexy typu jistě nejsou pozadu (vemeno 3,15; končetiny 3,97).

JENSON (Balisto x Epic) od jeho dcer očekáváme, že se stanou pravými  dělnicemi  produkčních chovů (+1621 kg mléka s fantastickou bílkovinou +0,22 %). Střední rámec a výborná dlouhověkost tuto myšlenku plně podporují. Velmi snadná telení a ne příliš obvyklý původ nám poskytují prostor k jeho masivnímu využití.

Doorman JEDI (Doorman x Observer) je "plnokaseinový býk" (A2A2 BB) výrazně mléčného typu. Jeho otevřená žebra a mléčná síla předurčují jeho dcery k maximální kapacitě a mléčné síle. Navíc disponuje mírně delšími struky, takže se ho určitě nebudeme bát použít i v chovech s dojícími roboty.

Z prověřených nesmím zapomenout  na IRURETU (Observer x Super) a SECRETARIATA (Numero Uno x Baxter).  Ani jeden není v naší nabídce novinkou, ale jde o moje srdcové záležitosti. V pozici otců matek totiž stojí legendární býci Super a Baxter, kteří  dávali úžasně uniformní potomstvo s nadprůměrným funkčním exteriérem. IRURETA je navíc nositelem sýrařsky vyhledávaných kaseinů BB. SECRETARIAT  se s přibývajícím množstvím dcer neustále zlepšuje, jak ve znacích produkčních, tak exteriérových.

CLEAREST (Scolari x Al) býk s vysokou produkcí mléka i složek. Po svém otci i dědovi (Jeeves) přináší potřebnou konstituční pevnost a odolnost.

Z genomických Italů jmenujme býka LUZERN (Pulsar x Mogul) jehož prioritní pozitivním znakem je fantastický index končetin 5,38!! Dále pak "plnokaseinový" A2A2 BB NEBULA (Charley x Balisto), otec býků, kterého používáme již od loňského roku. V neposlední řadě pak typař SOUND SYSTEM (Silver x Supersire) s hodnotou GPFT 4255 (vedoucí žebříčku prověřených RODANAS má v současnosti 3891).  Sound System se pyšní i neuvěřitelnou produkcí 1848 kg mléka při pozitivních složkách!! Navíc velmi dobře březne, což se potvrdilo již v řadě zemí včetně ČR. Nezapomínáme ani na REDky v podobě mladého perspektivního býka  REDALERT (Apoll x Sympatico).

Nabídka je opravdu široká, záleží na preferenci každého chovatele. Vybírat je určitě z čeho.

Těšíme se na další spolupráci,

Jana Brodská, INPLEM s.r.o.

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Beitragsaufrufe
3426834

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795