Switch to English

DSC00430Letos v létě jsme byli osloveni chovatelkou z Rakouska, která měla zájem zakoupit jednu jerseyku do svého nevelkého stáda. Této poptávce jsme rádi vyhověli a při dalším domlouvání podrobností jsme pak už určitě věděli, že vybranou jalovici chceme přepravit osobně a několik dnů se v cílové lokalitě zdržet, abychom měli možnost seznámit se s místní situací, s místním způsobem chovu krav, zpeněžování mléka a poznat život této hospodařící rodiny více.

CZ501129921B50H50 kopieV souvislosti s úspěšným používáním sexovaných dávek jde ruku v ruce i program tvz. Beef on Dairy (masní býci na dojné krávy). Inseminační dávky masných býků se také prodávají v sexované podobě, tentokrát však na produkci býků. Avšak i přesto se může stát, že se narodí jalovice. Co však s kříženou jalovicí holštýna a masného býka?

Bezrozí býci většinou svými vlastnostmi chovatele moc neoslňují. My však máme jako novinku v nabídce naprostou „pecku“ mezi bezrohými býky.

V návaznosti na srpnové plemenné hodnoty mi dovolte upozornit na některé novinky, nebo naopak stálice naší nabídky.

V rámci počítání srpnového se v podstatě v Itálii nic moc nezměnilo. Dalo by se říci "nuda". Já osobně na to však koukám z druhé strany: Plemenné hodnoty v Itálii mají velikou spolehlivost!!

Americký Council Of Dairy Cattle Breeding (CDCB), který sbírá data o zvířatech zapojených do "americké populace" nejen holštýnského plemene a a stanovuje metodiku výpočtu plemenných hodnot, při srpnové aktualizaci PH poměrně významně posouvá genetickou bázi pro ukazatele telení pro všechny býky porvěřené na dcerách.

Úroveň chovů plemen jersey a brown swiss v ČR rychle roste a tak se začínají objevovat zvířata, která naplňují svůj genetický potenciál a ukazují nám své až neuvěřitelné produkční schopnosti.

Inseminace masným býkem, především belgickým modrým, v chovech holštýnských krav se provádí již běžně. Spousta lidí si však nedovedla představit „belgičáka“ využít i v chovech jerseyských krav pro lepší zpeněžení narozených telat. Na farmě Požáry školního zemědělského podniku ČZU Lány, se toho však nebáli.

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
1390942

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795