LANGUAGE

redrockV rámci strategie šlechtění přikládáme velký význam plodnosti. V budoucnu počítáme s masivním využíváním sexovaných dávek a zde je právě tato komponenta ještě důležitější. Drtivá většina našich býků má pozitivní plodnost dcer i pozitivní plodnost vlastní. Avšak v této plejádě jsou tací, kteří opravdu vyčnívají. A těch je dobré si všímat a využívat je pro korekci reprodukčních schopností.

BEEF OBRBlíží se připouštěcí období masných stád. Proto chovatelům masného skotu přinášíme exkluzivní nabídku inseminačních dávek velmi atraktivních masných býků různých plemen.

Všichni býci v katalogu jsou také vhodní pro křížení s dojenými kravami pro lepší zpeněžení odstavených telat, nebo velmi efektivní vlastní výkrm.

 

 

Swiss Expo 2020 v Ženevě pro nás bylo fantastickým zážitkem. Soutěžilo osm plemen a přihlášených bylo bezmála 1400 zvířat ze Švýcarska, Itálie, Španělska, Německa, Francie, Lucemburska a Rakouska.

CHORU VE VERONEČeští chovatelé se svými kravami se historicky poprvé utkají v ringu se zahraniční konkurencí světové úrovně ve Veroně!

Této výzvy se chopila 1. zemědělská a.s. Chorušice. Do Verony tak vyrazily tři plemenice a devítičlenný tým: ředitel MVDr. Miroslav Hrdlička, zootechnici Andrea Paličková a Milan Mikšovský, bonitér a fittér Lukáš Výborný a Tereza Kosobudová, za Inplem s.r.o. je doprovázejí Ing. Radek Hlavnička a Kamila Hesová. Spolu s nimi také cestuje studentka SZeaV školy v Lanškrouně Nela Sršňová, která se bude spolu s Milanem Mikšovským účastnit show mladých chovatelů.

Držte jim společně s námi palce a sledujte den po dni jejich účast zde!

Denně aktualizovanou fotogalerii naleznete ZDE.

Magdalena Zajíčková

V rámci zemědělské výstavy FIERAGRICOLA VERONA 2020, konané ve dnech 29.1. - 1.2. proběhne v pátek 31.1. devatenáctá EVROPSKÁ OTEVŘENÁ HOLŠTÝNSKÁ PŘEHLÍDKA.

Nové počítání v USA přineslo řadu změn a nástup mnoha nových býků do TOPU.

 Od prosince byl v Itálii upraven index PFT podle kterého jsou býci řazeni dle oficiálního TOPu. V nové konstrukci byl posílen význam fitness znaků - především zdraví vemene, počtu somatických buněk a hlavně plodnosti dcer.

logo výročí 25 na bílé low qualityVšechny uzávěrky KU naleznete zde nebo v záložce Služby - Kontrola užitkovosti.

 

 

 

 

V sobotu 26. října na národní Italské holštýnské výstavě v Cremoně dosáhly dvě Vanhalenovy dcery výborných výsledků.

- JULLIAN (VANHALEN x LAVANGUARD x MAGOT) obsadila 2. místo ve 4. skupině jalovic od 15 do 18 měsíců  

Classe 8 3 269 IT001991072368 MAGNOLIA VANHALEN BOARA Vanhalen x Doorman x Beacon - MAGNOLIA VANHALEN BOARA (VANHALEN x DOORMAN x BEACON) se umístila na 3. místě ve skupině prvotelek.

 

14 10 2019 Molino Terenzano gruppo VAN HALEN 04

Skupina Vanhalenových dcer (1. laktace) z farmy Molino Terenzano. 

Strana 1 z 4

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY