LANGUAGE

V posledních měsících byly tři krávy v podnicích, se kterými spolupracujeme, přehodnoceny a získaly nejvyšší ocenění zevnějšku EXCELENT. Vzhledem k tomu, že například za rok 2019 byly v celé ČR takto hodnoceny pouze dvě krávy, tak je to skvělé a chovatelům gratulujeme!!! Zajímavostí je, že všechny jsou dcerami italských býků - ARTES, GOLDEN DREAMS a MINCIO.

HOUSA000135511521Vážení obchodní přátelé,

řada z Vás se již různě dlouhou dobu úspěšně zabývá embryotransferem. Ve spolupráci s některými partnery si Vám dovolujeme touto cestou nabídnout některá zajímavá embrya.

Rádi bychom Vás  lehce informovali o významných momentech žebříčku amerického.

ALTA SPRING x NUMERO UNO x ROBUST x PLANET

 

„Ohromil svým gTPI 2 935 a enormní produkcí 1 804 lbs mléka.“

Býci prověření na dcerách

LogoAnafi2O dominanci Sound Systema jsem psal již v předešlém příspěvku. Je ovšem neuvěřitelné, s jakým odstupem vládne oficiálnímu žebříčku. Vždyť na druhého býka má náskok propastných 517 bodů PFT!!! Kromě tohoto indexu, podle kterého se sestavuje oficiální TOPka, vítězí také dle ekonomického indexu IES a dle typu.

V letošním roce se v některých populacích (nejen holštýnského) skotu posunula genetická báze, což nám, plemenářům, nemohlo uniknout. Zvláště zajímavý je posun genetické báze americké, ke kterému nedochází tak často. Americká genetická báze se posouvá jednou za pět let, italská každoročně.

SOUND SYSTEMOd prvních genomických hodnot jsem věděli, že bude Sound System výtečným býkem, ale opravdu jsme nečekali, že dokáže tak drtivě dominovat ve většině světových populací, jako se to stalo již při startu jeho prověření na dcerách v dubnu 2020!

IMG 0678Kdo nás zná, ten ví, že jsme naprosto přesvědčeni o smysluplnosti využívání sexovaných ID v dojných stádech skotu pro dosažení vysoké efektivity výroby mléka. K využívání sexovnaých ID v dojných stádech dříve či později neodmyslitelně patří zvýšenou měrou využívat býky masných plemen v rámci tzv. Beef on Dairy, tedy užitkového křížení býků masných plemen s dojnými kravami podprůměrné kvality.

GenoSource je jedním z nových hráčů na severoamerickém holštýnském trhu. Je to podnik, který byl založen s úmyslem stát se jedním z hlavních zdrojů elitní genetiky a jeho provoz zahrnuje kombinaci posledních trendů a poznatků na poli IVF a dalších moderních chovatelských technologií s některými z nejvýznačnějších krevních linií plemene. To vše směřuje k jedinému cíli: šlechtit holštýnky vysoce efektivní, jejichž chov bude maximálně výnosný.

052618 reviews feat DNA revPro naše stávající klienty, kteří již genomiku u svých zvířat dělají, i pro klienty, kteří o tom teprve uvažují, jsme v záložce Služby připravili článek, který Vám může být nápomocný jednak v tom, jak se dostat k výsledkům, a dále také v tom, jak jim rozumět.

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY