Kralovická výstava se blíží a přípravy probíhají v plném proudu. Nejenže je potřeba okolo výstavy zajistit plno administrativní a organizační práce, ale především kvalitně připravit vystavovaná zvířata. Tomuto úkolu se věnuje nespočet zootechniků, ošetřovatelů, ale i dětí, které činnost okolo zvířat baví.

Zveme všechny chovatele a příznivce chovu dojeného skotu k návštěvě Chovatelského dne, který proběhne ve čtvrtek 20. června 2024 v areálu Kralovické zemědělské a.s. v regionu Plzeň - sever.

Na výstavě budete moci shlédnout

  • vybrané kolekce prasat
  • širokou kolekci holštýnských plemenic - od malých jaloviček v rukách těch nejmenších předvaděčů až po zasloužilé dojnice, které bude posuzovat opět dokonale nezávislý judge ze zahraničí - tentokrát jím bude Erik Büscherhoff
  • atraktivní výběrové plemenice plemene ČESTR
  • kolekci masných zástavových telat z programu Beef on Dairy
  • ukázky práce s koňmi
  • vybrané plemenné ovce.

Po roce se chovatelé Romanovek opět sešli v Tehově a uspořádali „Jarní výstavu Romanovských ovcí“. Již podruhé byla uspořádána spolu se Dnem otevřených dveří farmy.

Dovolte mi prosím ještě pár slov k dubnovým plemenným hodnotám býků plemene Holštýn. V prověřených databáze CDCB nás velice těší umístění býka EPPY, který poprvé počtem dcer splnil požadovanou hranici a umístil se na skvělém dvanáctém místě.

Chovatelský kemp pro děti ve věku 6-14 let s názvem THE VERY YOUNG BREEDERS CAMP & 3. VÝSTAVA JALOVIC DOJNÝCH PLEMEN se konala v rámci tradičního jarního zemědělce.

RCIVelmi progresivní plemenářská firma STGenetics v nedávné době představila nový selekční index nazvaný RCI (Robotic Cow Index). Tento index je v současné době, kdy řada chovatelů zavádí robotické systémy dojení, poměrně průlomový. Je třeba nejen podřídit moderní technologii, ale udělat také správný výběr býků do připařovacích plánů.

Snímek obrazovky 2024 02 02 212425Genomické testování hýbe světem chovu skotu. Selektovat otce? Jasně, vyberu si dobré býky, zlepší budoucí ekonomiku stáda. A selekce jalovic a krav? Je potřebná, ale dělá se obtížně. 

Selektovat bez znalosti genetického založení a jen dle původu či fenotypu, to je jako selektovat za naprosté tmy. Nebylo by lepší si na tu selekci trochu posvítit?

Jasně, genomovat!

"Jak? Za kolik? S kým? Každý říká, že nabízí to nejlepší... jak se v tom mám vyznat?," říkáte si...


VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013

Farma Tehov

Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795

EQUITEAM FARMA TEHOV z.s.

Jezdecký klub a spolek přátel Farmy Tehov.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9327886

Není plátce DPH

Rostlinná výroba

Josef Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9984551