PLEMENNÉ HODNOTY 12/2021

KENNING 551HO04425Bull 1Letošní "adventní" výpočet PH přinesl do žebříčků řadu nových býků a z jiných stávajících vytvořil nadčasové legendy.

Prověření holštýni

TOPce prověřených býků v USA nově kraluje býk PURSUIT (Imax x Profit x Supersire) z dílny Semexu, který je velmi vyvážený ve všech pozicích. Na druhé pozici je hojně využívaný otec býků RENEGADE (Jaltaoak x Millington x Davinci) společnosti Generation. Třetí nejlepší a tedy v čase stabilní pozici obsadil CHARL (Charley x Yoder x Supersire), který se tak stává opravdovou ikonou holštýnské populace. Našim chovatelům je k dispozici v sexované podobě za velmi příznivých podmínek v programu Legend Sires.

Dalšími velmi žhavými býky pro ekonomické znaky jsou NASHVILLE (Dynasty x Nominee x Robust) a DEDICATE (Superhero x Robust x Planet), kteří jsou k dispozici též v sexované podobě.

Nejlepšími býky, kteří kromě skvělých produkčních znaků mají též výrazný exteriér, jsou LUSTER P a KING DOC. Novou hvězdou podobných kvalit je potom býk RAPID, kterého jsme hojně využívali jako "genomáka" a nyní na dcerách prokazuje svoji kvalitu.

Nadčasovou hvězdou se stal definitivně RUBICON (Mogul x Robust x Planet), který si (dnes s téměř 17 000 dcerami) stále drží hvězdné hodnoty pro produkci mléčných složek, utváření končetin a dlouhověkost. Tyto vlastnosti potvrzuje na chovech i v žebříčcích v zahraničí i v ČR. Nově je k dispozici v sexované i konvenční podobě.

Genomičtí holštýni

Prvním býkem, který je někde na pomezí genomických a prověřených býků je TWITCH (Nashville x Charl x Jedi), který je prototypem moderního býka s vyváženou produkcí, skvělým fitness a vemeny a je vhodný i na jalovice. Býk je nově i v konvenční podobě a vyznačuje se skvělou plodností.

Velkým příslibem budoucích hvězd oficiální TOPky jsou skvělé výsledky genomických býků. Vždyť společnost STG v aktuální TOP 50 má hned 24 býků! Řada z nich je u nás k dispozici na základě objednávky a podpisu smlouvy o užívání (Legend Agreement) - Captain, Hannity, Morning, Brevin, Barbossa, Upside, Jarvis, Buffalo Bill, Mytyme, Dominguez, Holdon, Maze, Darien, Kenning, ... K dispozici jsou však i další býci mimo program Legend - Eppy, Tampa, Detention, Draymond, Bidder, ...

Italské PH

V naší oblíbené Itálii vládne již druhé počítání plemenných hodnot býk MIURA (Afterburner x Enforcer x Bookem). Skvělých výsledků pak dosahují již osvědčení pepiniéři Sound System, Comedy, Jenson či Rodanas.

Mezi již osvědčené a stabilní genomáky Geyser P, Crisalis RF a Distefano jsme nově zařadili býky, od kterých si slibujeme hodně: STRADIVARI, BOEING a JENGA P.

Z naší nabídky si vybere opravdu každý a dokážeme sestavovat připařovací plány libovolného zaměření s tím, že výsledek již v první generaci bude velmi razantní.

Petr Zajíček

 

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
5738984

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795