PLEMENNÉ HODNOTY 12/2021

KENNING 551HO04425Bull 1Letošní "adventní" výpočet PH přinesl do žebříčků řadu nových býků a z jiných stávajících vytvořil nadčasové legendy.

Prověření holštýni

TOPce prověřených býků v USA nově kraluje býk PURSUIT (Imax x Profit x Supersire) z dílny Semexu, který je velmi vyvážený ve všech pozicích. Na druhé pozici je hojně využívaný otec býků RENEGADE (Jaltaoak x Millington x Davinci) společnosti Generation. Třetí nejlepší a tedy v čase stabilní pozici obsadil CHARL (Charley x Yoder x Supersire), který se tak stává opravdovou ikonou holštýnské populace. Našim chovatelům je k dispozici v sexované podobě za velmi příznivých podmínek v programu Legend Sires.

Dalšími velmi žhavými býky pro ekonomické znaky jsou NASHVILLE (Dynasty x Nominee x Robust) a DEDICATE (Superhero x Robust x Planet), kteří jsou k dispozici též v sexované podobě.

Nejlepšími býky, kteří kromě skvělých produkčních znaků mají též výrazný exteriér, jsou LUSTER P a KING DOC. Novou hvězdou podobných kvalit je potom býk RAPID, kterého jsme hojně využívali jako "genomáka" a nyní na dcerách prokazuje svoji kvalitu.

Nadčasovou hvězdou se stal definitivně RUBICON (Mogul x Robust x Planet), který si (dnes s téměř 17 000 dcerami) stále drží hvězdné hodnoty pro produkci mléčných složek, utváření končetin a dlouhověkost. Tyto vlastnosti potvrzuje na chovech i v žebříčcích v zahraničí i v ČR. Nově je k dispozici v sexované i konvenční podobě.

Genomičtí holštýni

Prvním býkem, který je někde na pomezí genomických a prověřených býků je TWITCH (Nashville x Charl x Jedi), který je prototypem moderního býka s vyváženou produkcí, skvělým fitness a vemeny a je vhodný i na jalovice. Býk je nově i v konvenční podobě a vyznačuje se skvělou plodností.

Velkým příslibem budoucích hvězd oficiální TOPky jsou skvělé výsledky genomických býků. Vždyť společnost STG v aktuální TOP 50 má hned 24 býků! Řada z nich je u nás k dispozici na základě objednávky a podpisu smlouvy o užívání (Legend Agreement) - Captain, Hannity, Morning, Brevin, Barbossa, Upside, Jarvis, Buffalo Bill, Mytyme, Dominguez, Holdon, Maze, Darien, Kenning, ... K dispozici jsou však i další býci mimo program Legend - Eppy, Tampa, Detention, Draymond, Bidder, ...

Italské PH

V naší oblíbené Itálii vládne již druhé počítání plemenných hodnot býk MIURA (Afterburner x Enforcer x Bookem). Skvělých výsledků pak dosahují již osvědčení pepiniéři Sound System, Comedy, Jenson či Rodanas.

Mezi již osvědčené a stabilní genomáky Geyser P, Crisalis RF a Distefano jsme nově zařadili býky, od kterých si slibujeme hodně: STRADIVARI, BOEING a JENGA P.

Z naší nabídky si vybere opravdu každý a dokážeme sestavovat připařovací plány libovolného zaměření s tím, že výsledek již v první generaci bude velmi razantní.

Petr Zajíček

 

 

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013

Farma Tehov

Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795

EQUITEAM FARMA TEHOV z.s.

Jezdecký klub a spolek přátel Farmy Tehov.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9327886

Není plátce DPH

Rostlinná výroba

Josef Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 9984551