Switch to English

Sledování snadnosti telení a kvality telat po býcích masných plemen v rámci Beef on Dairy

IMG 0678Kdo nás zná, ten ví, že jsme naprosto přesvědčeni o smysluplnosti využívání sexovaných ID v dojných stádech skotu pro dosažení vysoké efektivity výroby mléka. K využívání sexovnaých ID v dojných stádech dříve či později neodmyslitelně patří zvýšenou měrou využívat býky masných plemen v rámci tzv. Beef on Dairy, tedy užitkového křížení býků masných plemen s dojnými kravami podprůměrné kvality.

Tomuto fenoménu šlechtitelé na celém světě začínají věnovat zvýšenou míru pozornosti, protože to přináší další efekt v podobě vysoce efektivní produkce hodnotného zástavového skotu. V Inplemu máme o trendy prgresivních šlechtitelských programů upřímný zájem a považujeme za důležité zabývat se také touto stranou produkce.

Po prvním experimentu, kdy jsme se věnovali fertilitě sexovaných ID kvality SexedULTRA™, pokračujeme dál experimentem, kdy sledujeme průběh telení a kvalitu narozených telat po jednotlivých býcích masných plemen z dojných krav.

Kdo se může do experimentu zapojit? Experimentu se může zúčastnit každý chovatel, který ve svém dojném stádě bude využívat 3 masné býky různých plemen z naší nabídky v užitkovém křížení s dojnými kravami plemen jersey nebo holštýn v počtu min. 20 ID za každého býka.

Co chovatel získá? Za každou březost po býkovi masného plemene Vás poprosíme o vyplnění dotazníku, který se v první části týká matky a narozeného telete a v druhé kratší části se týká pozdějšího zpeněžení. Za každý navrácený řádně vyplněný dotazník (1. část) pak máte nárok od Inplemu získat 1 konvenční ID býka masného plemene zdarma. Za každý navrácený řádně vyplněný dotazník (1. i 2. část) pak máte nárok od Inplemu získat 2 konvenční ID býka masného plemene zdarma.

Co když neznáte všechy údaje, které v odtazníku požadujeme? Nevadí. Důležitá je pro nás především věrohodnost údajů. Vyplníte to, co víte, nebo umíte odhadnout.

 

Vybírat lze býky z naší kompletní nabídky, kterou naleznete ZDE. Budeme rádi, pokud se rozhodnete experimentu zúčastnit. V případě zájmu kontaktujte šlechtitele Inplemu. PRŮZKUM TELENÍ

Magdalena Zajíčková

VÝPIS ČLÁNKŮ

GALERIE

Obrázky z Farmy

NAŠE ROMANOVKY

Statistika

Počet zobrazených článků
4065936

Sídlo firmy & farmy

INPLEM s.r.o.

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 29128013

DIČ CZ29128013


Farma Tehov - Ing. Petr Zajíček

Dlouhá 311, 251 01 Tehov

Česká Republika

IČO 43754848

DIČ CZ6801171795